Komisja Konsularna - nominacja

Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez Napoleon Talleyrand » 2 sty 2013, o 21:54

1. Powołuję Komisję Konsularną w składzie:
- Pierwszy Konsul (sprawy wewnętrzne i finansowe, koordynacja pracy Konsulów): Napoleon Talleyrand.
- Drugi Konsul (sprawy zagraniczne i sądownictwo): Nikolai Petrović.
- Trzeci Konsul (kultura, oświata, sport i wszelkie sprawy mniejszości szelnyskiej): Michael Luka Rutzeldorf.
2. Komisja Konsularna zebrana na posiedzeniu jawnym lub tajnym posiada władzę ustawodawczą, zaś każdy z Konsulów posiada część władzy wykonawczej, zaś Drugi Konsul jest sędzią najwyższym, Pierwszy Konsul zostaje Prokuratorem Generalnym.
3. Komisja Konsularna posiada wszelkie kompetencje jakie może mieć władza państwa.
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez Cristian Flachbett » 3 sty 2013, o 18:35

Wiadomo, że Flachbett jest tu nieprzydatny, mimo, iż to założyciel państwa... :|
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez Napoleon Talleyrand » 3 sty 2013, o 20:45

Pan Russelovic też nim jest. Poza tym, wzięto pod uwagę 3 najbardziej aktywne osoby ostatnich dni. Jako, że pan Abramovic vel Marco Numerio Gomez, jest głową innego państwa, to zdecydowałem się go nie włączać do Komisji.
Pańskie zasługi nie są umniejszane, ale uznano, że nie zdąży pan zaakceptować decyzji, gdyż wymagało to jednego dnia, a nie tygodnia.
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez Cristian Flachbett » 3 sty 2013, o 20:49

Słucham? Jestem na forum codziennie. Czasem przesiaduję tutaj po kilka godzin - non stop. Przepraszam bardzo, ale to ja jestem, po panu, albo równo z panem, najaktywniejszym obywatelem. Proszę sprawdzić moje ostatnie logowanie, ilość postów i ich liczbę na dzień.

Jestem zniesmaczony tym, że założyciela państwa, obywatela prawie najaktywniejszego, odrzuca się i nie zapisuje do Komisji Konsularnej, która jest przecież bardzo ważna!

Tutaj umniejsza się zasługi i nie tylko niektórych osób. W tej chwili zniechęcił mnie pan do dalszego, czynnego udziału w polityce. Chyba nie chce Pan, żebym odszedł, prawda? To oczywiście nie jest szantaż...
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez Napoleon Talleyrand » 3 sty 2013, o 21:12

Panie Flachbett.
Powiem panu tak: Komisja Konsularna składa się z osób aktywnych, o nieposzlakowanej opinii.
Pan Russelovic nie udzielał się w ogóle poza granicami naszego państwa, a więc mało kto wie o jego pozytywnych lub negatywnych działaniach, co daje mu neutralne położenie względem innych państw zagranicznych.
Pan Petrović jest stosunkowo młody jeżeli chodzi o kontakty zagraniczne więc podobnie jak Jego poprzednik posiada podobne położenie.

Do tego, obaj poparli mój program wyborczy i zgodzili się wejść ze mną w Triumwirat, czyli koalicje trzech polityków. Następstwem powołania Triumwiratu jest Komisja Konsularna, która sprawuje władzę na RSiB.
Pan rozwiązał swoją partię "Nasza szansa", więc myślałem, że wstąpi pan do RND i zacznie tam działać, wtedy to najprawdopodobniej zostałby pan wcielony do Komisji Konsularnej, bo wiedziałbym, że chce pan działać jako polityk.
Pan Russelovic wszedł ze mną w koalicję (ze względu na objęcie przeze mnie urzędu prezydenta), potem współprace zaoferował pan Petrović, wtedy w mojej głowie zrodził się pomysł utworzenia sojuszu trzech polityków.
Po głębszym zastanowieniu zdecydowałem, że Sejm RSiB oraz nasze sądy działają okropnie i są nieproduktywne, więc za zgodą moich sojuszników powołałem Komisję Konsularną.
KK nie jest źródłem naszego sojuszu, tylko nasz sojusz jest źródłem Komisji.
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez David Kovacs » 3 sty 2013, o 22:08

Żądza władzy ogarnęła Was Flachbett...żądza władzy
Avatar użytkownika
David Kovacs
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 19:18

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez M. L. Russellovic » 4 sty 2013, o 16:02

David Kovacs napisał(a):Żądza władzy ogarnęła Was Flachbett...żądza władzy


Niekoniecznie, jakby p. Flachbett chciał władzy to by jej nie oddawał. Nie zmienia to faktu, że rozczarowanie p. Flachbetta jest dla mnie niezrozumiałe. Przede wszystkim w moim mniemaniu nie popiera pan wizerunku państwa kreowanego przez Nową Prawicę. Taka Komisja zaś musi być zgodna co do decyzji. Poza tym to, że (teoretycznie) jest pan założycielem nie jest warunkiem przyjęcia do każdej komisji itp.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez Cristian Flachbett » 4 sty 2013, o 21:53

Hmm... Nagle teraz dowiadujemy się, my - opinia publiczna, o jakimś tajnym sojuszu trzech polityków, którym woda sodowa uderzyła do głowy i robią z tego powodu specjalne komisje, dla siebie? To jest bardziej niezrozumiałe, panie Russelović.

Zresztą - dlaczego nie poinformowano narodu o Triumwiracie? Czyżby była to mroczna tajemnica?


Powiem panu tak: Komisja Konsularna składa się z osób aktywnych, o nieposzlakowanej opinii.


Co Pan sugeruje? Wydaje mi się, że to, iż jestem politykiem o "poszlakowanej" opinii, prawda?


Pan rozwiązał swoją partię "Nasza szansa", więc myślałem, że wstąpi pan do RND i zacznie tam działać, wtedy to najprawdopodobniej zostałby pan wcielony do Komisji Konsularnej, bo wiedziałbym, że chce pan działać jako polityk.



Rozumiem, że w Komisję wchodzą tylko osoby "zsojuszowane" z prezydentem i członkowie RND i NP, tak?

Podsumowując: bądźcie w tym sojuszu, rządźcie razem, twórzcie sobie komisje i triumwiraty... Nie interesuje mnie to.... Zamierzam wycofać się z polityki... Módlcie się, żebym nie odszedł.... (co nie jest szantażem itp.)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez Nikolai Petrović » 4 sty 2013, o 23:25

Cristian...właśnie w tym jest problem, że nie masz zbyt dobrej opinii na arenie międzynarodowej. Nie jest to moje zdanie, lecz kilku zagranicznych polityków.

Hmm... Nagle teraz dowiadujemy się, my - opinia publiczna, o jakimś tajnym sojuszu trzech polityków, którym woda sodowa uderzyła do głowy i robią z tego powodu specjalne komisje, dla siebie? To jest bardziej niezrozumiałe, panie Russelović.


Było wystarczająco dużo czasu by wspólnie coś zrobić. Jak widać nic to nie dało, a jedynie nabiło kilka nic nieznaczących postów. Przez całą moją nieobecność tak naprawdę nic kreatywnego w RSiB się nie działo, dopiero kiedy zrzekłeś się władzy panu Talleyrand coś ruszyło.

Módlcie się, żebym nie odszedł.... (co nie jest szantażem itp.)


Jeśli odejdziesz z kraju tylko dlatego, że nie zostałeś powołany do tymczasowej grupy rządzącej, która ma na celu postawić kraj na nogi to oznacza jedynie, że to własnie tobie uderzyła woda sodowa do głowy.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Komisja Konsularna - nominacja

Postprzez Napoleon Talleyrand » 5 sty 2013, o 01:21

"Módlcie się, żebym nie odszedł.... (co nie jest szantażem itp.)".
Panie Flachbett, z całym szacunkiem do pana, to zdanie zabrzmiało tak:
"Zabije was, ale nie bójcie się, przeżyjecie".
Proszę pana. Polityka to nie jest patrzenie na to, czy kogoś lubię, czy nie, albo, czy ta osoba jest założycielem państwa. Polityka powinna być zimna i wyrachowana żeby przynosić efekty. Nie oszukujmy się, gdyby nie Piastowie i ich okrutne metody nawracania dalej wierzylibyśmy w Światowida i innych słowiańskich bogów. Liczy się skuteczność, a nie skład personalny. Pan Nikolai Petrović nie posiada zaplecza politycznego, więc nie może zaproponować zamach stanu (o który, jak mniemam, nas pan podejrzewa), zaś pan Russelovic także jest założycielem państwa, więc nie ma po co mu wyrządzać "szkody".
Zaś co do tajności sprawy. Prace nad Konstytucją 3 maja też były tajne, prawda?
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Następna strona

Powrót do Kancelaria Prezydencka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron