Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 kwi 2024, o 21:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Krótki przewodnik po Interlandzie 
Autor Wiadomość
Administrator

Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Posty: 349
Lokalizacja: Novograd, Interland
Niedługo będzie udostępniona dłuższa, bardziej szczegółowa wersja Przewodnika!
And the guide in English will be published soon!


Witaj, przybyszu! Czy przybyłeś tu celowo, czy zniosły Cię tu nieznane siły, znalazłeś się na interlandzkiej ziemi. Rozejrzyj się wokoło i odetchnij tutejszą atmosferą - chłoń odgłosy gwarnych, ale czystych ulic metropolii Wschodnich Wysp lub przeżyj dzień z życia spokojnej farmy gdzieś na terytorium kontynentalnym. Niniejszy przewodnik wprowadzi Cię w podstawowe elementy niniejszego forum i życia Interlandu w ogóle.

Po pierwsze, przedstaw się. Dobrym miejscem na wpadnięcie i przedstawienie się jest kafejka Meander (polska kafejka na Rynku Nowogradu - po interlandzku "Glovnej V'erhni"). Po prostu wpisz "hej", "dzień dobry", "cześć" czy "siemka" i przedstaw swoją osobę w paru słowach: twoje mikronacyjne imię/imię którego zamierzasz używać na forum (nie musi być realne), trochę o zainteresowaniach, jak się tu znalazłeś, może o celu Twojej wizyty (jeśli jesteś dyplomatą/turystą). Możesz też poprosić od razu o wsparcie jeśli poczujesz się zagubiony/a, nawet po lekturze niniejszego przewodnika.

Po drugie - na pewno zauważyłeś w użyciu język interlandzki. Interlandzki jest językiem sztucznym wymyślonym na potrzeby symulacji życia Republiki i w postach jest zastępowany przez polski i/lub angielski. Forum jest dwujęzyczne (trój- jeśli liczyć interlandzki), posty można pisać po polsku lub angielsku (nie trzeba, a nawet nie jest zalecane pisać posty w dwóch językach równocześnie - wprowadza to zamęt wśród odpowiadających na temat - połowa odpowie po polsku, niektórzy po angielsku, wielu zacznie prosić o tłumaczenie).

Po trzecie - fabularka. Fabularką nazywamy wszystkie akcje, które nie są bezpośrednio zapowiedziane przez Ciebie w twojej "kwestii" jaką jest post. Jeśli znasz słowo didaskalia z lekcji polskiego - tak, to jest to. Oznaczamy je albo nawiasami trójkątnymi:
Powiedziałem już co miałem powiedzieć! < i wyszedł z baru. >
gwiazdkami (głównie stosowane w angielskich wątkach):
Powiedziałem już co miałem powiedzieć! * i wyszedł z baru. *
lub ewentualnie pochyleniem i myślnikiem:
Powiedziałem już co miałem powiedzieć! - i wyszedł z baru.

To chyba na razie tyle: jeśli nie rozumiesz interlandzkiego, kieruj się polskimi opisami for. Przedstawiają one dokładnie to, co napisane jest także po interlandzku i angielsku, a na pewno są łatwiejsze do odcyfrowania! Do zobaczenia w Meandrze!

_________________
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach


14 sie 2012, o 19:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL