Znani Szeleni

Re: Znani Szeleni

Postprzez Nikolai Petrović » 26 gru 2012, o 21:47

Myślałem kiedyś nad stworzeniem SiB-owskiej Wikipedii :) Moglibyśmy opisać tam siebie i swoje dokonania, ale i również właśnie osoby fikcyjne typu Figlarz i inne głupoty (czyt. historia etc.) :D Widziałem w kilku mikronacjach tego typu projekty i mam pytanie, nie wie ktoś jak to dokładnie zrobić i na jakich zasadach to działa ? :)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Znani Szeleni

Postprzez Cristian Flachbett » 26 gru 2012, o 22:23

Nikolai Petrović napisał(a):Myślałem kiedyś nad stworzeniem SiB-owskiej Wikipedii :) Moglibyśmy opisać tam siebie i swoje dokonania, ale i również właśnie osoby fikcyjne typu Figlarz i inne głupoty (czyt. historia etc.) :D Widziałem w kilku mikronacjach tego typu projekty i mam pytanie, nie wie ktoś jak to dokładnie zrobić i na jakich zasadach to działa ? :)



Jedna maluteńka poprawka: Figlar z rodu Glebnych. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Znani Szeleni

Postprzez Pavel' Abramovic: » 26 gru 2012, o 23:47

Hmm... WspólnotPedia? ;)
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Znani Szeleni

Postprzez Nikolai Petrović » 27 gru 2012, o 11:14

Pavel' Abramovic: napisał(a):Hmm... WspólnotPedia? ;)


Liczyłem na taką odpowiedź :) Co sądzicie o takim projekcie ?
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Znani Szeleni

Postprzez David Kovacs » 27 gru 2012, o 11:43

Interesujący projekt. Mam takie pytanie. Czy do projektu Wspólnotowej Wikipedii mógłby dołączyć się Siedmiogród?
Avatar użytkownika
David Kovacs
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 19:18

Re: Znani Szeleni

Postprzez M. L. Russellovic » 27 gru 2012, o 12:26

Cristian Flachbett napisał(a):
No to zaczynamy : ;)

Gerard Janković - czy tytuł "Dokąd idziesz, Szelenyo?" wskazuje bardziej na powieść czy na traktat? Zdecydowanie bardziej na powieść. Odpowiedź nasuwa się sama. Uważam, że tytuł jest w sam raz na powieść.

Hrabia Misza Vracek - gmach "S" może być zmieniony na coś innego, oczywiście. Jednakże nie wiem, na co. Proponuję Gmach Szelenyski - po prostu.

Edmund Ullik był z zawodu dekarzem. Nie oznacza to, że swój zawód wykonywał. Przykładowo: mój wujek z zawodu jest ślusarzem, a pracuje w służbie zdrowia. ;)
Ullik działał w regionalnym sejmiku Szelenyi, i tak po szczebelkach wspinał się w swojej politycznej karierze. ;)
Myślę, że myśl towarzystwa powinna być rozwinięta przez kogoś innego. To już nie moja działka.

Sergio VIII - hmm.... ok, zgadzam się na jedynkę.

Torla Bialoleksa - nie stawiają jej pomników, bo się dobrze uczyła, panie Russelović. ;)
Proszę dokładnie wczytać się w to, co "przy niej" napisałem.
Zacytuję:

Jej twarz często pokazywano na tzw. „plakatach wyzwoleńczych”, czyli wielkich arkuszach papieru, podrzucanych do domów na terenie Santanii i Burgii, na których widoczne były zdjęcia ludzi walczących o suwerenność Szelenyi oraz czerwony napis: „Ludzie, dajcie nam wolność!”.


Oznacza to nic innego, jak to, że działała na rzecz niepodległości regionu. Po prostu nie chciałem znów pisać: "działała na rzecz suwerenności (...)" czy temu podobne. ;)

Specjalnie wymyśliłem to przysłowie, ażeby znaczyło odwrotność. Chodzi o to, że powiedzenie: "Uczy się lepiej niż Bialoleksa" jest, można powiedzieć, swoistym sarkazmem osoby mówiącej. Tak jakby powiedzieć: "Jest mądrzejszy niż Einstein" na osobę, wręcz, głupią.

Figlar z rodu Glebnych - szczerze mówiąc, stworzyłem tą postać by ucieszyła się pani Gillia i by pan miał zastrzeżenia. ;) Ok, bez pomnika, ale jego (nie)skromnej osoby nie usuwajmy! Musi być tu szczypta kontrowersyjności!

Roman Romaniević - również, jak wielu innych, działał na rzecz suwerenności Szelenyi. ;)
Umieszczę również p. Łaczwekiego, jeśli Pan o to prosi.

Mirko Karlicek urodził się w Cesarstwie Niemieckim, jednak mieszkał w Burgii, i można powiedzieć, że był Burgiem. Znany z tego, że nienawidził Szelenów. Taka postać jest ciekawa, ponieważ zdobyła sławę złymi czynami, słowami itp. Ogółem - nie jest to postać pozytywna. Znana, ale niedobra.


Poprawię i znów tutaj opublikuję. ;)


No to kontynuujemy ;) :

1) Janković - To kto jest bohaterem powieści? Szelenya) Wg. mnie to traktat opowiadający aktualną sytuację i przewidywane zmiany w Szelenyi na przestrzeni lat. Pismo typowo analizujące Szelenyę. Powieść zaś ma fabułę i bohaterów. Sądzę, że przedstawienie państwa jest lepsze niż powieść o takim tytule. Gdyby ktoś napisał "Dokąd idziesz, Polsko?" pomyślałbym, że o traktat o aktualnej sytuacji.

2) Vracek - Gmach Szelenskyej Smetanki (gmach szeleńskiej arystokracji ;) ), albo bardziej w rytmie równości obywatelskej - Gmach Pravodivstwa Szelenyi (Gmach Prawodawstwa Szelenyi).

3) Ulilik - Racja, nie pańska działka, ale niech pan doda, że działał w sejmiku bo to istotne.

5) Bialoleksa - co do powiedzenia to ok, pasuje. Zaś w swej działalności musiała się jakoś wyróżnić, może bohaterską śmiercią? Wszakże nie każdego powstańca się w ten sposób wywyższa spośród innych.

6) Figlar - wiedziałem :D . Ok, ale dodajmy chorobę psychiczną pod koniec życia.

7) Romaniević - Tak, prosiłbym dodać obie te informacje.

8) Karlicek - czyli właściwie nie był Szelenem, więc nie pasuje do kategorii. Zresztą zbyt podobny do Hitlera.

Zaś co do pomysłu wikipedii to fajne, w muzeum po prostu dyskutowalibyśmy nad projektami a już poprawione za zgodą admina wiki trafiały by tam.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Znani Szeleni

Postprzez Pavel' Abramovic: » 27 gru 2012, o 13:15

W sumie właśnie dyskutowanie o artykułach może się odbywać tutaj, a praca nad nimi na wiki ;)

Siedmiogród - czemu nie, w sumie to tylko poszerzy wiedzę obywateli Wspólnoty o innych krajach.
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Znani Szeleni

Postprzez Nikolai Petrović » 27 gru 2012, o 13:40

Również sądzę by dyskusje odbywały się tutaj, by nie robić "nie ładu" na wiki ;) Nie mam nic przeciwko by Siedmiogród dołączył do projektu, ale musimy uważać by nie zrobić drugiej micropedii.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Znani Szeleni

Postprzez Cristian Flachbett » 27 gru 2012, o 14:35

M. L. Russellovic napisał(a):
Cristian Flachbett napisał(a):
No to zaczynamy : ;)

Gerard Janković - czy tytuł "Dokąd idziesz, Szelenyo?" wskazuje bardziej na powieść czy na traktat? Zdecydowanie bardziej na powieść. Odpowiedź nasuwa się sama. Uważam, że tytuł jest w sam raz na powieść.

Hrabia Misza Vracek - gmach "S" może być zmieniony na coś innego, oczywiście. Jednakże nie wiem, na co. Proponuję Gmach Szelenyski - po prostu.

Edmund Ullik był z zawodu dekarzem. Nie oznacza to, że swój zawód wykonywał. Przykładowo: mój wujek z zawodu jest ślusarzem, a pracuje w służbie zdrowia. ;)
Ullik działał w regionalnym sejmiku Szelenyi, i tak po szczebelkach wspinał się w swojej politycznej karierze. ;)
Myślę, że myśl towarzystwa powinna być rozwinięta przez kogoś innego. To już nie moja działka.

Sergio VIII - hmm.... ok, zgadzam się na jedynkę.

Torla Bialoleksa - nie stawiają jej pomników, bo się dobrze uczyła, panie Russelović. ;)
Proszę dokładnie wczytać się w to, co "przy niej" napisałem.
Zacytuję:

Jej twarz często pokazywano na tzw. „plakatach wyzwoleńczych”, czyli wielkich arkuszach papieru, podrzucanych do domów na terenie Santanii i Burgii, na których widoczne były zdjęcia ludzi walczących o suwerenność Szelenyi oraz czerwony napis: „Ludzie, dajcie nam wolność!”.


Oznacza to nic innego, jak to, że działała na rzecz niepodległości regionu. Po prostu nie chciałem znów pisać: "działała na rzecz suwerenności (...)" czy temu podobne. ;)

Specjalnie wymyśliłem to przysłowie, ażeby znaczyło odwrotność. Chodzi o to, że powiedzenie: "Uczy się lepiej niż Bialoleksa" jest, można powiedzieć, swoistym sarkazmem osoby mówiącej. Tak jakby powiedzieć: "Jest mądrzejszy niż Einstein" na osobę, wręcz, głupią.

Figlar z rodu Glebnych - szczerze mówiąc, stworzyłem tą postać by ucieszyła się pani Gillia i by pan miał zastrzeżenia. ;) Ok, bez pomnika, ale jego (nie)skromnej osoby nie usuwajmy! Musi być tu szczypta kontrowersyjności!

Roman Romaniević - również, jak wielu innych, działał na rzecz suwerenności Szelenyi. ;)
Umieszczę również p. Łaczwekiego, jeśli Pan o to prosi.

Mirko Karlicek urodził się w Cesarstwie Niemieckim, jednak mieszkał w Burgii, i można powiedzieć, że był Burgiem. Znany z tego, że nienawidził Szelenów. Taka postać jest ciekawa, ponieważ zdobyła sławę złymi czynami, słowami itp. Ogółem - nie jest to postać pozytywna. Znana, ale niedobra.


Poprawię i znów tutaj opublikuję. ;)


No to kontynuujemy ;) :

1) Janković - To kto jest bohaterem powieści? Szelenya) Wg. mnie to traktat opowiadający aktualną sytuację i przewidywane zmiany w Szelenyi na przestrzeni lat. Pismo typowo analizujące Szelenyę. Powieść zaś ma fabułę i bohaterów. Sądzę, że przedstawienie państwa jest lepsze niż powieść o takim tytule. Gdyby ktoś napisał "Dokąd idziesz, Polsko?" pomyślałbym, że o traktat o aktualnej sytuacji.

2) Vracek - Gmach Szelenskyej Smetanki (gmach szeleńskiej arystokracji ;) ), albo bardziej w rytmie równości obywatelskej - Gmach Pravodivstwa Szelenyi (Gmach Prawodawstwa Szelenyi).

3) Ulilik - Racja, nie pańska działka, ale niech pan doda, że działał w sejmiku bo to istotne.

5) Bialoleksa - co do powiedzenia to ok, pasuje. Zaś w swej działalności musiała się jakoś wyróżnić, może bohaterską śmiercią? Wszakże nie każdego powstańca się w ten sposób wywyższa spośród innych.

6) Figlar - wiedziałem :D . Ok, ale dodajmy chorobę psychiczną pod koniec życia.

7) Romaniević - Tak, prosiłbym dodać obie te informacje.

8) Karlicek - czyli właściwie nie był Szelenem, więc nie pasuje do kategorii. Zresztą zbyt podobny do Hitlera.

Zaś co do pomysłu wikipedii to fajne, w muzeum po prostu dyskutowalibyśmy nad projektami a już poprawione za zgodą admina wiki trafiały by tam.



1. Nie rozumiem...? Traktat to umowa/porozumienie obu państw bądź partii/organizacji itd. Ogółem traktaty nie mają tytułów.

2. Bardzo fajna pierwsza propozycja. Ostateczna - ją preferuję.

3. Oczywiście, poprawię.

5. Hm... Nie wiem, czy potrzeba dodawać tę bohaterską śmierć. W tworzeniu jej postaci chodziło mi o podkreślenie faktu, że dzieci też walczyły o niepodległość Szelenyi, też jej pragnęły. Bialoleksa to symbol "młodych" walczących o wolność.

6. Ok.

7. Mhm...

8. Tak, faktycznie nie był Szelenem. Mógłby być dodany do kategorii: "Znani w Szelenyi", a nie "Znani Szeleni". Ok, usuwamy go. ;)

Pomysł naszej Wiki jest super. Tylko oby ta propozycja nie upadła. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Znani Szeleni

Postprzez Pavel' Abramovic: » 27 gru 2012, o 14:43

Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szelenskye Museum Narodove

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość