Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 20:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Odwiedziny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2012, o 22:07
Posty: 62
W odwiedziny do władcy Republiki Interlandu przyjeżdża Korin Korinatu Gaudium!
Witaj Pavle!
Mam nadzieję, że nie obrazisz się za niezapowiedzianą wizytę? Wpadłem tak niewidzialnie, ale oficjalnie... ażeby trochę niespodzianki Ci zrobić i prezentów przywieźć, ale też żeby kilka spraw wagi międzypaństwowej omówić. Czy przyjmiesz mnie, trochę niesfornego i odbiegającego od sztywnych zasad kultury?
A oto prezenty z Gaudium, o których wspominałem:
Jako pierwsza wchodzi młoda niewiasta z butelką trunku - Serpaka
Obrazek
Jak zapewne wiesz, Przyjacielu, Serpak jest naszym narodowym trunkiem... I mógłbyś uznać to za zbyt pospolity prezent, gdyby nie fakt, że jest to jedna z trzech pierwszych butelek, które wyprodukowano!

Jako drugi wchodzi maskująco odziany młodzieniec, w zielonej pelerynie. Ma też łuk, więc od razu wiadomo, że jest to jeden z Łuczników Kierans
Pavle! Nie wiem czy wiesz, ale klan Kierans za stworzenie map dla Gaudium postanowił podarować Ci emblemat zwiadowców. Jest to dla nich bardzo cenny znak, bez którego nie obnoszą się aż do samej śmierci!
Obrazek

Na sam koniec przychodzi kilka młodych dziewcząt niosących świeże wypieki, owoce oraz warzywa, które zrodziła hojna matka natura!

Mam nadzieję, że na Twojej twarzy pojawi się uśmiech związany z moimi odwiedzinami i darami od przyjaciół z Gaudium!

Korin nisko się kłania na znak szacunku.


10 lis 2012, o 02:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2012, o 16:29
Posty: 8
Niewiasty, młodzieńcy? To rzeczywiście Korinat swą hojnością i bezinteresownością raczy zaskakiwać... Ja, dajmy na to na przykład, ze swym chłopstwem folwarcznym niechętnie zwykłem się rozstawać, niezbyt entuzjastycznie prezentu z nich komukolwiek miałem ochotę udzielać... Zatem gratuluję, i podziwiam. Altruizm Wasz jest większy, niźli miłość Aśtara Śerana do prześwietnej Mancalagi.

_________________
(-) X.Bp. Pafnucy Karolina bar. von Pyongyang und von Salvepol-Nova Vita


11 lis 2012, o 02:53
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Posty: 349
Lokalizacja: Novograd, Interland
Witaj, Morfiusie. Jako Korin zostaniesz oczywiście ugoszczony po królewsku :)

Dziękuję za żmijówkę... a że mam sentyment do pierwocin, zachowam ją jako pamiątkę! Zaś odznakę tą będę nosił zawsze przy sobie. Serdeczne podziękowania.

Co do srebra, w Republice znajdują się jego pokaźne złoża. Z tego powodu od lat jesteśmy znani z biżuterii i ozdób z tego metalu. Dlatego w podzięce ofiaruję Ci tą broszę.
Załącznik:
brosza.jpg
brosza.jpg [ 8.75 KiB | Przeglądane 6523 razy ]


Witaj w Interlandzie... A skoro jesteśmy przy trunkach, to może coś z naszych stron? Chroma? Mirakija? Miód pitny?

_________________
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach


11 lis 2012, o 12:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2012, o 22:07
Posty: 62
Ktoś tu mnie nie zrozumiał.
Ludzi nie oddałem, lecz oni podawali dary. Co jak co, ale swoich nikomu nie oddam! ;)

Ach, Marakija. Ta dobra, którą już piłem.
Poproszę z wielką ochotą ;)
Również dziękuję za prezent. Będę go miał przy sobie na pewno przy największych uroczystościach! Na codzień wolę nie, ponieważ nie stronię od pracy fizycznej i mógłbym ją przypadkiem zniszczyć lub zgubić.


11 lis 2012, o 16:36
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Posty: 349
Lokalizacja: Novograd, Interland
<nalewa gościowi kieliszek mirakiji>

Jej egzotyczny aromat jest znany na pół Mikry ;) Wiedziałeś, że drzewo mirakulowe rodzi dziwne, gwiaździste owoce? Nie wiadomo, skąd im się to wzięło, ale z pięciodzielnego kwiatu owoc wyrasta na pięć stron, tworząc w przekroju pięcioramienną gwiazdę...

Za zdrov'e i pomys'lnost'! <wznosi rękę do toastu>

_________________
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach


11 lis 2012, o 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2012, o 22:07
Posty: 62
Hm, a to bardzo dziwne ma te owoce.
Może drzewo wyrosło na jakiejś gwieździe co spadła z nieba?
<popija dobrego trunku z zadziwiającego owocu>


14 lis 2012, o 22:46
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Posty: 349
Lokalizacja: Novograd, Interland
Zapewne niektórzy pod Rybakowem tak powiadają... Biolodzy mówią, że to pięć owoców zrosło się w jeden i tak im genetycznie zostało. Ale świat stracił swoją magię pod wpływem nauki.

<popija mirakiji ze swojego kieliszka>

Jaki dokładnie jest cel Twojej wizyty, Korinie? Musiałeś przebyć długą drogę, by tu dotrzeć.

Ach, gdzie moje maniery. Czy powinienem pozwolić Ci odpocząć po tak wyczerpującej podróży? Komnata gościnna jest zawsze przygotowana na równie niespodziewane wizyty ;)

_________________
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach


14 lis 2012, o 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2012, o 22:07
Posty: 62
Chyba już wystarczająco odpocząłem, dziękuję za tak wspaniałą gościnę.
A więc przybyłem tutaj w celu podpisania traktatu, z Twoim państwem Przyjacielu ;)


23 lis 2012, o 23:14
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Posty: 349
Lokalizacja: Novograd, Interland
Oczywiście. Mam rozumieć, że traktatowe rozmowy zaczynamy od standardu na Pollinie, czyli:

Cytuj:
TRAKTAT z dnia .......
O WZAJEMNEJ NIEAGRESJI I WSPÓŁPRACY KORINATU GAUDIUM Z REPUBLIKĄ INTERLANDU

ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA POCZĄTKOWE

Art. 1.
1. Wysokie Układające się Strony uznają się niniejszym wzajemnie za suwerenne państwa i podmioty prawa międzynarodowego.
2. Wysokie Układające się Strony wyrzekają się we wzajemnych stosunkach używania jakiejkolwiek przemocy i szkodliwych działań.
Art. 2.
1. Wysokie Układające się Strony nawiązują niniejszym stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów , ministrów, Głów Państw.
2. Wysokie Układające się Strony dopuszczają ustanowienie przedstawicielstwa Korinatu Gaudium w Republice Interlandu oraz przedstawicielstwa Republiki Interlandu w Korinacie Gaudium.

ROZDZIAŁ II AMBASADOROWIE

Art. 3
Prócz głów państw oraz urzędników kierujących polityką zagraniczną w państwach sygnatariuszy niniejszego traktatu, oficjalnymi reprezentantami układających się stron są ambasadorowie.
Art. 4
Strona wysyłająca swojego przedstawiciela obowiązana jest uprzednio wystąpić o agrement dla kandydata na ambasadora do władz kraju przyjmującego.
Art. 5.
1. Ambasador posiada immunitet, który chroni go przed osądzeniem go i karaniem bez wiedzy kraju wysyłającego.
2. W przypadku podejrzenia złamania prawa przez ambasadora, kraj przyjmujący zobowiązany jest niezwłocznie poinformować o takim fakcie osobę odpowiedzialną za kontakty dyplomatyczne w państwie wysyłającym.
3. W momencie podjęcia takiej informacji Wysokie Układające się Strony spotykają się celem analizy podejrzanej sytuacji i prowadzą mediacje, które mogą zakończyć się:
a) wycofaniem ambasadora z kraju przyjmującego i ewentualnym osądzeniem go w kraju,
b) zdjęciu przez kraj wysyłający ambasadorowi immunitetu i poddanie urzędnika osądzeniu prawem kraju przyjmującego,
c) przeprosinami i pozostawieniem ambasadora na stanowisku.
4. W przypadku konfliktów ambasadora z goszczącym go krajem, kraj przyjmujący może uznać ambasadora za persona non grata. Informację o tym fakcie przekazuje się niezwłocznie osobie odpowiedzialnej za kontakty dyplomatyczne w państwie wysyłającym. Przedstawiciel Państwa wysyłającego winien jak najszybciej zapoznać się z poczynaniami ambasadora i odwołać go ze stanowiska, pod groźbą rozwiązania traktatu.

ROZDZIAŁ III POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Art. 6.
Wysokie Układające się Strony zobowiązują się wzajemnie do podejmowania działań zmierzających do rozwoju wzajemnych stosunków.
Art. 7.
1. Każda z Wysokich Układających się Stron może wypowiedzieć niniejszy traktat.
2. W przypadku wypowiedzenia niniejszego traktatu traci on swoją moc z upływem trzeciego dnia następującego po dniu notyfikacji wypowiedzenia traktatu drugiej stronie.
Art. 9.
Traktat niniejszy wchodzi w życie z dniem ratyfikowania go przez Wysokie Układające się Strony.
Art 10.
Po podpisaniu traktatu, oba państwa będą mogły zmienić jego treść jedynie po wcześniejszej aprobacie obu stron.

_________________
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach


25 lis 2012, o 01:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2012, o 22:07
Posty: 62
I co Ty na to, aby na standardzie zakończyć?
Ogólnie to nie lubię zbytniego przeciągania :D


25 lis 2012, o 02:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL