WYDANIE NR 6

Kto wygra wybory prezydenckie w Santanii i Burgii?

Ankieta wygasła 17 gru 2012, o 18:48

Cristian Flachbett (Nasza Szansa)
3
50%
Napoleon Talleyrande (Nowa Prawica)
2
33%
będzie remis i trudno będzie rozstrzygnąć zwycięzcę
1
17%
nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 6

WYDANIE NR 6

Postprzez Cristian Flachbett » 10 gru 2012, o 18:48

WYDANIE 6


SPRINT SiB




KRAJ: DWÓCH KANDYDATÓW NA JEDEN FOTEL!



Tak jest, proszę Państwa! Mamy II Wybory Prezydenckie w Republice Santanii i Burgii! Będzie bardzo ciekawie. Mamy na razie dwóch kandydatów. Są nimi: Cristian Flachbett (Nasza Szansa) i Napoleon Talleyrande (Nowa Prawica).

Ci, którzy to czytają, ale naszego forum nie odwiedzają, muszą dowiedzieć się, że Talleyrande to nowy obywatel SiB i lider powstałej wczoraj "Nowej Prawicy Napoleona Talleyrande".

W pojedynku o fotel najważniejszej osoby w państwie zmierzą się dwaj konserwatyści. W walce nie weźmie udziału Marco Numerio Gomez, lewicowiec.

Termin głosowania nie został podany. Zapisy potrwają jeszcze kilka dni.

Bój o władzę rozpoczęty.

Prezydencką wojnę, a właściwie jej przebieg, przedstawimy Państwu w wydaniu nr 7. ;)
Czytajcie nas! :)



KRAJ/ŚWIAT: SZCZYT M-6 PRZEDWCZEŚNIE ZAKOŃCZONY - "JEDNA WIELKA WPADKA"!


Marcin Sokołowicz (Trizondal):

Moim zdaniem pomysł robienia szczytu, zaraz po zakończeniu innej, dużej imprezy tego typu, jest chybioną ideą. Nie mówiąc już o fatalnym poziomie reklamy, organizacji i zniechęcaniu do szczytu potencjalnych uczestników. Weźmy przykład Al Rajn - wiele można mówić o ich przywiązaniu do myślnika i tradycji, jednak post Flachbetta, który miał być zaproszeniem na M-6, okazał się niezłą farsą. Dam mu (Flachbettowi - przyp.red.) radę na przyszłość, jeżeli będzie chciał organizować kolejny tego typu event - proszę najpierw zapoznać się ze specyfiką zapraszanego kraju, tytułować należycie władców oraz znacząco poprawić poziom organizacji. Inaczej będziemy mieli powtórkę z rozrywki.


Marcel Hans (Trizondal):

Porażka. Niestety uważam, że Szczyt został źle przygotowany. To dobieranie państw wg. zasady: - musi być 6 uczestników, jeśli ci odmówią, to mogą być tamci itd., ale także sytuacja obecna, gdy Szczyt miał się zacząć 7, a zaczyna się 8 grudnia, mówienie o jakimś dniu na rejestrację bez przygotowania kalendarza na ten temat są chyba wystarczającymi powodami by z uczestnictwa w szczycie zrezygnować, co też Prezydent Washburn zrobił. Sama idea Szczytu i rozmowy o problemach v-świata jest jak najbardziej słuszna i powinna być realizowana. Dlatego życzę Organizatorom szczęścia i powodzenia następnym razem!


53 van Scharfscheutze (Trizondal):

Na początku tematu miałem duże wątpliwości co do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Niestety z dnia na dzień nie tylko się upewniam w wątpliwościach, ale moje wątpliwości się pogłębiają. Moim zdaniem szczyt jest nieprzygotowany, nieprzemyślany a zachowania dyplomatyczne na bardzo niskim poziomie. I nie mówię tego by kogoś obrażać, ale raczej by uczyć. Widzę kompletny brak pokory, który moim zdaniem powinien mieć miejsce w dyplomacji państwa małego, początkującego względem dużego i doświadczonego. Oczywiście nie można tracić swojej dumy, ale RSiB kontra Al Rajn wygląda jakby Andora wypowiadała wojnę Rosji... Inną drogą chyba powinno się to wszystko odbywać.


Katarzyna van der Ice (Trizondal):

(...) według mnie M-6 "stracił" wiele już na etapie organizacji. Z całą pewnością zabrano się do tego nieprofesjonalnie. A pan Flachbett na pewno nie nadaje się na dyplomatę.


Cristian Flachbett - organizator (Santania i Burgia):

Nie można uznać go za udane. Była to jedna, wielka wpadka, za którą wszystkich przepraszam.
Organizacja II Szczytu stoi pod naprawdę wielkim znakiem zapytania.


Powyższe zestawienie ukazuje, jak słaby i niezorganizowany dobrze był szczyt M-6 - pierwsze przedsięwzięcie międzynarodowe, jakie zorganizowała Republika Santanii i Burgii mimo ponad roku istnienia.

Na ustach wielu obywateli mikroświata był, przez jakiś czas, incydent w Al Rajn. Cristian Flachbett, który chciał zaprosić na kongres tamtejsze władze, zdecydował się "pójść skrótami".

Zamiast przywitać się ze wszystkimi w Sali Powitalnej, od razu wtargnąłem z zaproszeniem do Sułtana.


- tłumaczył organizator na konferencji prasowej, która miała miejsce w Pałacu Prezydenckim, wczoraj.

Nikomu nie życzymy tak nieudanej imprezy, a sobie życzymy następnych, ale już "bezwpadkowych" imprez. I przede wszystkim - dobrze zorganizowanych!



ŚWIAT: MAJĄ KOKAINÓW, MAJĄ ZIOŁA!

Jak wiemy, ZSKHiW słynie z poglądów socjalistycznych i dziwnych pomysłów. Przykładem tego jest... a choćby niedawno utworzona gmina o wdzięcznej nazwie Kokainów.

Żyje w niej blisko 50 tysięcy mieszkańców, którzy "chodzą zawsze szczęśliwi" (cytat z forum ZSKHiW).

Obywatele gminy piękne, ciepłe lato mogą spędzać nad Marychą. To miejscowa rzeka.

Co dziwnego w tym wszystkim najbardziej? Że w herbie gminy nie ma zioła! Według mnie - powinno być jego nieodzownym elementem! Hmm... no cóż.... ważne, że na v-światowy urlop możemy wyjechać do "miasta marihuany". Tfu! Do Kokainowa!


CYKL "TROSZECZKĘ Z TRIZONDALU..." - PROSTO Z KRAJU!


W Trizondalu trwa obecnie konkurs na siedzibę Uniwersytetu Królewskiego. Pierwsza zgłosiła się Cerwana z Dalmencji, ale padła deklaracja zgłoszenia się Sclavinianu. Najlepiej by było, gdyby to stolica miała siedzibę UK, ale czy ktoś zrobi prezentację Trizopolis? A może wykorzysta jakieś obecne? W państwie oprócz tego trwa dyskusja na temat ewentualnych zmian w przepisach dotyczących obywatelstwa.trizondalskiego. Myślę, że nie trzeba opisywać dyskusji, gdyż każdy może ją znaleźć na forum Trizondalu. W życie weszły przepisy dotyczące kodów pocztowych. Każde miasto ma przydzielony jeden kod. Ustawodawca nie robił kłopotu, tak jak to jest w realnej Polsce, gdzie na miasto jest nawet 30 kodów pocztowych. Ma to ułatwić i bardziej uatrakcyjnić narrację prowadzoną poprzez pisanie listów. Wiele jeszcze instytucji czy miast nie ma kodu w swoich miejscach do tego odpowiednich miejscach, ale myślę, że do końca miesiąca powinno już być wszystko ustawione. Wydaje mi się, że to są najaktualniejsze informacje dotyczące Trizondalu w najbardziej uciętym skrócie przedstawione.



Dziękujemy "The Politique" za możliwość udostępniania artykułów.

Tekst autorstwa Roberta Dąbskiego-Hansa.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Powrót do Sprint SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron