SKRÓT WYDARZEŃ - 3

Czy Flachbett zrobił dobrze podając się do dymisji?

Ankieta wygasła 27 gru 2012, o 20:54

Tak
2
33%
Nie
2
33%
Nie wiem
2
33%
 
Liczba głosów : 6

SKRÓT WYDARZEŃ - 3

Postprzez Cristian Flachbett » 20 gru 2012, o 20:54

SKRÓT WYDARZEŃ - 3



SPRINT SiB




KRAJ: ZASKAKUJĄCA DECYZJA PREZYDENTA-ELEKTA!


Wyniki wyborów oficjalnie podano do publicznej wiadomości. W związku z tzw. "aferą głosów" wyścig o fotel prezydenta wygrał Cristian Flachbett, lider "Naszej Szansy". Zwyciężył stosunkiem 3:2 głosów. Przegrany Napoleon Talleyrand godnie pogratulował swojemu rywalowi.

Dziś, tj. 20 grudnia 2012 r., zdarzyło się coś niesamowitego, coś, czego nikt nigdy by się nie spodziewał. Prezydent-elekt zrezygnował ze stanowiska.

Mimo wszystko, jestem zmuszony zrezygnować ze stanowiska. Jest to moja decyzja. Nikt do tego mnie nie namawiał. Władzę przekazuje oficjalnie panu Napoleonowi Talleyrand. (...)


Na temat przekazania władzy pojawiły się różne zdania.

Przeczytałem od deski do deski konstytucję i nie znalazłem tam zapisku, jak należy postępować w takiej sytuacji.
Jednakże, skoro prezydent nie został zaprzysiężony, to można uznać, że nie objął stanowiska, zatem należałoby nadać urząd kandydatowi, który zajął drugie miejsce w wyborach prezydenckich.
Mimo tego, sądzę, że o tym co uczynić powinien zadecydować sąd.


- stwierdził kontrkandydat Flachbetta.

ednak Konstytucja nie mówi nic, że w takim przypadku należałoby nadać urząd drugiemu kandydatowi. Zresztą w tym przypadku należałoby doprowadzić do takiej samej sytuacji jak w przypadku normalnego zakończenia kadencja danego Prezydenta. Zostawiam decyzję w rękach Sądu.


- tłumaczył David Kovacs.

Wszystko w rękach Michala Luki Russelovicia, sędziego. Ciekawe, co zrobi pracownik bardzo ważne instytucji w państwie. Tym bardziej, że nasze prawo... jak zwykle.... tajemnicze....



ŚWIAT: AUSTRO-WĘGRY - TRUDNA SPRAWA!


Monarchia Austro-Węgier straciła forum. Dyskusja na jej temat toczy się na forum Trizondalu i innych stronach mikronacji.

Dajmy im szansę i nie tańczmy nad grobem. Przez najbliższe 9 mc i tak będą na mapach Może uda im się odrodzić.


- powiedział Marcel Hans.

Według mnie można powołać międzynarodową komisję ds. dawnych ziem MAW, której zadaniem byłaby kontrola tych terenów i nawiązanie współpracy z osobami, które chciałyby odbudować państwowość Austro-Węgier.


- zaproponował Daniel M. Saryoni, swego czasu prezydent Trizondalu.

Miejmy nadzieję, że rozmowy dadzą owoce i jakiekolwiek kroki w stronę odbudowania, odrodzenia jednego z największych państw w v-świecie będą podjęte. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: SKRÓT WYDARZEŃ - 3

Postprzez M. L. Russellovic » 21 gru 2012, o 12:58

Sądzę, że swoim posunięciem p. Flachbett okazał prawdziwy patriotyzm i inteligencję :) .
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: SKRÓT WYDARZEŃ - 3

Postprzez Cristian Flachbett » 21 gru 2012, o 16:40

Dziękuję. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06


Powrót do Sprint SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron