WYDANIE NR 9

Wprowadzenie kultury bałkańskiej na terenie całego państwa to dobry pomysł?

Ankieta wygasła 29 gru 2012, o 18:54

Tak
3
60%
Nie
2
40%
Nie wiem / trudno powiedzieć
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 5

WYDANIE NR 9

Postprzez Cristian Flachbett » 22 gru 2012, o 18:54

WYDANIE NR 9



SPRINT SiB





KRAJ: MAMY ZGROMADZENIE KONSTYTUCYJNE - PIERWSZY KROK NOWEGO PREZYDENTA!


Napoleon Talleyrand, nowy prezydent Republiki Santanii i Burgii, dziś powołał do życia Zgromadzenie Konstytucyjne.

Elekt zaznaczył, że w zgromadzeniu może brać udział praktycznie każdy, od prezydenta do gościa zagranicznego.

Zgromadzenie będzie działało do czasu uchwalenia Konstytucji. Po zakończeniu prac Konstytuanty zostanie skrócona obecna kadencja Sejmu Republiki Santanii i Burgii i zostaną rozpisane wybory prezydenckie na podstawie Ordynacji Wyborczej, która zostanie włączona jako załącznik do nowej Konstytucji.


- mówił lider Nowej Prawicy.

Pierwszy raz w historii mamy do czynienia z niepowołaniem Rady Ministrów. Jest oczywiście tego wyjaśnienie. Otóż obowiązki szefów resortów obejmie Zgromadzenie. Osoby do kierowania poszczególnymi dziedzinami życia powołane zostaną po zakończeniu prac Konstytuanty.

Nie możemy doczekać się pierwszych prac nowych instytucji państwowych. Miejmy nadzieję, że zastąpią godnie poprzednie organy.



KRAJ: "PAPKA BEZ ŁADU I SKŁADU!"


Zaczęła się dyskusja nt. kultury SiB. Rozpoczął ją Michal Luka Russelović, proponujący aby Santania i Burgia zmieniły się na regiony bardzo podobne do Szelenyi.


- Burgia - kultura albańska
- Santania - kultura bułgarska
- Szelenya - kultura serbska

Otrzymujemy swoistą Jugosławię, może nie do końca tak odwzorowanej, ale mimo wszytsko ciekawszej niż trzy kultury, które normalnie nie mają ze sobą nic wspólnego.


- proponuje i tłumaczy twórca idei.


W opozycji, jak to często bywa, Cristian Flachbett.


Z nowej kultury (szelenyskiej) chcemy zrobić całe państwo? Zrobić drugą Jugosławię? Podzielić się na Serbię, Bułgarię i Albanię? Nie niszczmy wszystkiego! Przecież gdy np. Burgię zamienimy w teren wzorowany na Albanii, będziemy musieli zmienić nazwę całego państwa! Bo przecież nie będzie to już Burgia, tak jak od wieków, tylko jakaś nowa, pewnie jugosławiańska nazwa.



- wyjaśniał były prezydent.


Zobaczymy, jak się to wszystko potoczy. Będziemy "papką" (M.L.Russelović) czy "drugą Jugosławią" (C.Flachbett)?



KRAJ: POWRÓCIŁ TEN, KTÓRY ZNIKNĄŁ!


Nikolai Petrović, były Marszałek Sejmu, Szelen, powrócił do naszego państwa. Doskonale pamiętamy, kiedy z dnia na dzień zniknął, nic nikomu nie mówiąc. Swoją nieobecność tłumaczył dziś.

(...) popsuł mi się komputer i stał tak z tydzień, jak już został naprawiony miałem bardzo dużo zajęć i nie miałem kiedy wrócić no i zapomniałem już v-świecie.


- mówił.

Oczywiście ma pan u mnie czystą kartę, bo nie znam ani pańskich dokonań, ani pańskich porażek


- śmiał się prezydent Talleyrand, nieznający Petrovicia.



ŚWIAT: W FEDERACJI ZNÓW WYBORY!


Tym razem będą to wybory do Madżlis al-Szury II kadencji (Izby Senatorów). Obywatele Al Rajn pójdą do urny w dniach 5-6 stycznia 2013 r. Dziś rano komisja rozpoczęła zapisy komitetów i list wyborczych.

Przypomnijmy, że w wyborach do Izby Radców zwyciężyła lewicowa koalicja “Harakatu-l-Yasari-d-Dimuqrati”. Zobaczymy, czy i tym razem wygra wybory. Może o I miejsce pokuszą się też inne partie?
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Powrót do Sprint SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron