WYDANIE SPECJALNE NR 10

Czy te święta będą udane?

Ankieta wygasła 29 gru 2012, o 20:39

Tak
3
50%
Nie
1
17%
Zobaczymy....
2
33%
 
Liczba głosów : 6

WYDANIE SPECJALNE NR 10

Postprzez Cristian Flachbett » 22 gru 2012, o 20:39

WYDANIE SPECJALNE NR 10


Obrazek


SPRINT SiB




OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:


Mieszkańcy Santanii i Burgii, rodacy
Wesołych Świąt!
Bez zmartwień dnia codziennego,
Z barszczykiem, z grzybkami, z karpiem,
Z gościem, co niesie pokój!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w te Święta,
Niech się snuje piękna kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie – najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.
Mam nadzieję, że ten rok będzie czasem najlepszego rozkwitu Republiki Santanii i Burgii.

Prezydent Napoleon Talleyrand




KRAJ: "ZAMIERZAM STWORZYĆ II REPUBLIKĘ SANTANII I BURGII", CZYLI WYWIAD Z PREZYDENTEM NAPOLEONEM TALLEYRAND'EM...


"Sprint SiB": Naszym gościem jest prezydent Republiki Santanii i Burgii Napoleon Talleyrand. Witam!

Prezydent Talleyrand : Witam szanownego pana, witam także czytelników Sprintu.

SS: Prezydent Flachbett złożył dymisję ze stanowiska. To dzięki niemu jest pan teraz włodarzem kraju, prawda? Jak pan ocenia jego decyzję - była słuszna?

PT : Czy ta decyzja była słuszna, nie mnie to oceniać. Jak już wspominałem, gdyby szanowny pan Flachbett nie podał się do dymisji wspierałbym jego rządy i służył radą, dobrym słowem, a także działaniem.
Myślę jednak, że mój szanowny adwersarz nie przeprowadziłby działań, które ja pragnę uczynić. Pierwszy krokiem do rozwoju Republiki jest stworzenie Zgromadzenia Konstytucyjnego, które to przyjmie nową Konstytucję Republiki, gdyż obecna pozostawia wiele kruczków prawnych i daje możliwość do nadinterpretacji. Obecna Ustawa zasadnicza nie przewidywała dymisji prezydenta - elekta, związku z tym decyzję, co czynić dalej musiał podjąć Sąd Najwyższy.
Sądzę, że nowa konstytucja zagwarantuje nam więcej ważnych zapisków, które będą w stanie doprowadzić do tego, że nie będzie już żadnych niedomówień.


SS: Jakim będzie pan prezydentem? Na razie podjął Pan decyzje typowo biurokratyczne. Może oprócz tej powołującej do życia Zgromadzenie. To dobry pomysł?

PT: Będę starał się być uczciwym i apolitycznym prezydentem. Zamierzam stworzyć rząd, w którego skład wchodzić będzie przedstawiciel każdej opcji politycznej. Chcę być prezydentem, który zajmie się rozbudową armii, który przyczyni się do uaktywnienia naszej gospodarki. Zamierzam stworzyć II Republikę Santanii i Burgii: nowa konstytucja to nowe państwo.

Bez prawa nie może być działań. Te decyzje zostały podjęte, ażeby wszystko w "papierach" było w porządku. Zamierzam zakończyć etap wprowadzania "podstawowego prawa" w życie. Do tej pory przyjęliśmy dwie, trzy ustawy, które nie zapewniają nam prawidłowego działania aparatu państwowego.

Zaś co do Zgromadzenia Konstytucyjnego: jest to moim zdaniem bardzo dobra idea, która pozwoli stworzyć prawo nie w kuluarach, ale "czynem narodu". Każdy obywatel może wnieść bardzo wiele w budowę naszego państwa, wszyscy się liczą i mają prawo do budowania naszej ustawy zasadniczej takie samo jak np. prezydent. W Zgromadzeniu Konstytucyjnym liczy się każde zdanie, dlatego też zaprosiłem do udziału w pracach Zgromadzenia gości zagranicznych, gdyż oni mają pewne doświadczenie ze swoich państw, uważam więc ich pomoc, za nieocenioną.


SS: Spodziewać się mamy rządów bardziej porównywalnych z PO, PiS, czy może SLD?

PT: Mamy się spodziewać dobrych rządów (śmiech), jednakże gdybym miał porównywać, to do rządów, które miało sprawować PO podczas kampanii z 2007 roku, czyli liberalny rząd w gospodarce, a konserwatywny w sprawach obyczajowych.

SS: Jaką pozycję w pańskiej polityce będzie mieć Trizondal?

No cóż, Trizondal będzie państwem, do którego zechcemy wysłać korpus dyplomatyczny. Pragniemy zawrzeć z Republiką Trizondalu traktat uznaniowy, a także zaprosić ich na szczyt M-6+. Jako, że Trizondal to dość wpływowe państwo zamierzamy uczynić wymianę kulturową. Jednakże to temat na inną rozmowę, gdyż ten pomysł zrodził się w mojej głowie niedawno, projekt zacznie powstawać dopiero po powołaniu Rady Ministrów.

SS: Zapowiedział Pan, że zorganizujemy Szczyt M-6 +. Czym będzie przypominał ten pierwotny, a czym będzie się od niego różnił?

PT: Szczyt M-6 + będzie zorganizowany pod koniec stycznia, lub na początku lutego 2013 r. Będzie on polegał na dyskusji na następujące tematy:
- wymiana walutowa i handlowa
- wojsko i działania militarne
- mapa mikroświata
- aktywność mikroświata, kryzys mikroświatowy
Dyskusje będą miały miejsce nie na forum RSiB, ale na specjalnie wydzielonym czacie, do którego link będzie podany dwa dni przed rozpoczęciem dyskusji.
Pozostaje pytanie, jaki jest cel tegoż szczytu? Celem szczytu jest uściślenie współpracy między państwami biorącymi w nim udział, a także ustalenie bardzo ważnych kwestii w mikroświecie. Nie bez powodu zaproszenia na szczyt otrzymają państwa, które nie grają pierwszych skrzypiec na Pollinie (za wyjątkiem Trizondalu, który to ma być ozdobą szczytu, jego obecność ma podnieść jego rangę). Chcemy poprzez współpracę poszerzyć nasze wpływy i pokazać, że nie liczą się tylko mocarstwa takie jak Sarmacja, czy Dreamland , my też mamy aspiracje i z całych sił staramy pokazać rolę małych mikronacji w mikroświecie.
Państwa biorące udział w Szczycie utworzą własny pomysł co do mapy mikroświata, ponieważ zdaniem jednego z mniejszych państw, się nie liczy, ale kilku, jest już bardziej zauważalne.

SS: Jakich decyzji mamy spodziewać się od Pana w najbliższych dniach?

PT: Jutro (tj. 23 grudnia 2012 r.) zamierzam powołać swoich nowych doradców, przedyskutuję z nimi decyzję na najbliższe tygodnie, jednakże 24 i 25 grudnia nie zamierzam prowadzić jakichś ważniejszych działań, bo to są święta i należy je obchodzić bez pracy.

SS: Pierwszy raz w historii Republiki Santanii i Burgii prezydent nie powołał Rady Ministrów. Kiedy to się stanie i kogo preferuje Pan na dane resorty?

PT: Informowałem państwa, że Rada Ministrów zostanie powołana po zakończeniu prac nad Konstytucją, zaś najpewniejszy skład gabinetu zostanie przekazany czytelnikom "Sprint SiB" po świętach Boże Narodzenia.

SS: Dziękuję serdecznie za wywiad.

PT : I ja serdecznie dziękuję. ;)



KRAJ: SZELENYA RUSZA!


Kilka dni temu ruszyło Szelenyskie Muzeum Narodowe. Jest tworem Michala Luki Russelovicia. Jednak nie tylko on pracuje na rzecz regionu.

Były prezydent zajmie się historią prerepublikańską Szelenyi. Cristian Flachbett jest odpowiedzialny za "Znanych Szelenów", natomiast Napoleon Talleyrand napisze co nieco na temat tradycji, obyczajów i języka. Powracający do SiB Nikolai Petrović zajmie się historią postrepublikańską regionu.

Praca wre. Powodzenia!



OGŁOSZENIE REDAKCYJNE:


Wesołych, zdrowych, spokojnych i choinkowych świąt Bożego Narodzenia życzy redakcja "Sprint SiB"!

Nie zapomnijcie o nas przy wigilijnym stole!

Powracamy w 2013 roku!

Do przeczytania! ;)

Obrazek
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: WYDANIE SPECJALNE NR 10

Postprzez Cristian Flachbett » 27 gru 2012, o 21:28

KOLEJNE WYDANIE "SPRINT SiB" JUŻ WKRÓTCE!
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06


Powrót do Sprint SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron