Strona 1 z 1

WYDANIE NR 14

PostNapisane: 20 sty 2013, o 20:05
przez Cristian Flachbett
WYDANIE NR 14
SPRINT SiB

KRAJ: WAŻĄ SIĘ LOSY NASZEGO PAŃSTWA!Ważą się losy Republiki Santanii i Burgii. Wszystko zaczęło się od tematu stworzonego przez Michala Lukę Russelovicia zatytułowanego: "Czyżby kryzys?".

W swym przemówieniu Russelović stwierdził, że Flachbett obraził się na polityków w państwie za niewłączenie go do Komisji Konsularnej, Talleyrand zniknął bez słowa, a Kovacsa wciągnął tak bardzo Siedmiogród, którego jest przecież założycielem.

Było to już dość dawno temu, bo dokładnie tydzień wstecz. Dziś do państwa na dobre wrócił tylko były lider Naszej Szansy. Obecny prezydent - Napoleon Talleyrand wsiąkł w ziemię.

Politycy zdecydowali, że nie będzie żadnych nowych wyborów czy referendów w tej sprawie.

Bez włodarza kraju dzieją się tu niesamowite rzeczy. Godzinę po słowach Russelovicia, wszystko ruszyło. Robert Schmitz, założyciel Republiki Victorii, postanowił wtrącić się i zareklamować swe państwo jako potencjalnego "opiekuna". Dokładnie brzmiało to następująco:


Republika Victoria na podstawie nowej konstytucji - "Konstytucji Grudniowej" - jest państwem związkowym. Oznacza to że stało się organem łączącym kraje, a nie regiony jak to było dotąd. Więc łączy faktyczne państwa. RSiB jeśliby chciało mogłoby oczywiście działać w RV jako kraj. Miałoby faktyczną wolność w zdecydowanej większości aktywności, i oczywiście miejsce na mapach v-świata.Propozycja spadła nam jak grom z jasnego nieba i kromka chleba dla głodnego.


Jestem za wcieleniem SiB do Victorii, ale nie teraz. Dajmy sobie jeszcze trochę czasu. Poczekajmy na Talleyranda. Myślę, że to nie są aż tak priorytetowe sprawy. Mamy sporo czasu. Tak więc - spokojnie, Panowie.


- tłumaczył Flachbett (który w dzień otwarcia tematu "Czyżby kryzys?" już powrócił). Były król ZKSiB z każdą wypowiedzią coraz ostrzej krytykował, jednak, dołączenie SiB do RV.

Planowano rozpocząć rozmowy na linii SiB - RV. Sielankę połączenia się państw przerwał Cristian Flachbett.


Jestem za niepodległą i niesuwerenną Santanią i Burgią, bez fuzji i bez SiB jako kraju związkowego w RV- to jedna/dziesiąta tego, co napisał.


Odpowiedział mu premier Victorii Hewret Primus.


Może zamiast utrzymywać staruszka przy respiratorze, lepiej rozpocząć nowy rozdział w historii?Lawina dalej spadała.


Nie można o nas mówić: "staruszek przy respiratorze". Jesteśmy stosunkowo młodą mikronacją, ponieważ istniejemy niecałe dwa lata. Victoria również przechodziła, jeszcze tak bardzo, bardzo niedawno, kryzys. Straciła forum, a to niesamowity cios. My również podobne rzeczy w swej historii mieliśmy. Zawsze wyszliśmy z tego. Zawsze sobie poradziliśmy. Dziś jest niedobrze. Mamy forum, kilku mieszkańców, ale jeden problem - nękanie nas przez jedne z najważniejszych osób Republiki Victorii. Dlaczego tak mocno chcecie, abyśmy stali się waszym krajem związkowym? Dlaczego tak mocno chcecie nas "zabić"?


- emocjonalnie odpowiadał Flachbett.


Nowy początek.. ale oczywiście pod victoriańską banderą. W tym wypadku zgadzam się z p. Flachbettem


- skomentował Russelović.


Twierdzenie że chcemy SiB zabić jest stwierdzeniem niezwykle obraźliwym dla Victorian. Od zawsze chcemy współpracować z Waszym krajem jak najbliżej. Teraz jest do tego świetna okazja. Bo SiB może się związać z RV jako państwo. I to działające na własnych zasadach. Porównywanie tego do landów jest kolejnym kłamstwem i rani godność RV.


- w ten sposób do walki o dobro SiB wkroczył Robert Schmitz.


Zastanówmy się teraz, co niesie ze sobą wstąpienie do Victorii.


miejsce na serwerze RV, np. na własną stronę. Pewne miejsce na mapie v-świata, na Kontynencie Wschodnim. Ogromną wolność w działaniu SiB, będą Państwo mogli nadal działać jak chcecie, a podlegalibyście tylko wyższym ustawom. Stałe dotacje z budżetu państwa (RV rozwija gospodarkę), a jeśli państwo będzie aktywne to mogą być one naprawdę wysokie, i zaspokoić wszystkie potrzeby na inicjatywy itd. No i oczywiście pewne profity związane z dużymi państwami - stały dopływ nowych mieszkańców dla SiB, przy okazji przybycia do RV. To pozwoli na pełen rozkwit- przekonywał były premier RV.


Co niesie ze sobą pozostanie na starym forum? Odpowiedź jest krótka, nasuwa się sama: bliski upadek Republiki.

Następnie zaczął się spór o własny człon w nazwie państwa, ale to z kolej już inny temat...
Ostatecznie - nie wiadomo, co ile waży. Niełatwo to sprawdzić. Miejmy nadzieję, że jeszcze kilka dni wystarczy, byśmy uporali się z problemem wag. ;)
CYKL "Z ARCHIWALIÓW": NIEZWYKŁY PREZYDENT, KTÓRY NIE WYGŁASZA EXPOSE!W kwietniu 2012 roku Santania i Burgia wybrała nowego prezydenta, którym został Cristian Flachbett. Jego głównym zadaniem było uporządkowanie forum, na którym panował bałagan po kadencji Bartłomieja Ajattelu, oraz wznowienie prac Sejmu.

Flachbett zapowiedział również nową Konstytucję, której w efekcie Sejm nie przyjął.

Jednakże zabawne jest, co zrobił polityk kilka dni po wybraniu go w wyborach prezydenckich. Informował o tym "NEWS SiB".

Fragment "NEWSA NR 41" z gazety "NEWS SiB".


Coraz bardziej przekonujemy się, że Cristian Flachbett to wyjątkowy człowiek, a przede wszystkim wyjątkowy prezydent. Otóż opublikował wczoraj listę nowych ministrów. Nie wygłosił, jak każdy prezydent, expose, a wypisał resorty i ich nowych przedstawicieli. Politycy dziwili się, więc Flachbett obiecał, że expose wygłosi. Prostujemy, że dziwili się, to nie znaczy byli źli lub niezadowoleni z powodu awangardowej prezydencji Flachbetta.

Plan nowego przedstawiciela ludu nie jest do końca dobry wg Michaela Amadeusza Rutzeldorfa. Krytykuje on pisanie nowej konstytucji. Wg niego potrzebna jest "mocna ręka", czyli porządne trzymanie władzy "pod pachą".

Więc bez dalszego owijania w bawełnę ukażemy, kto teraz będzie ministrem. Zaskoczeń dużych nie ma....

Ministerstwo Kultury i Sportu zostanie zlikwidowane. Nie widzę potrzeby istnienia owego resortu. Ministerstwem Finansów i Gospodarki zajmie się, oczywiście, Bartłomiej Ajattelu. Szefem MSZ zostanie, o co bardzo proszę, pan Ryan Almonde, natomiast nowego doświadczenia, jako szef MSW, nabierze pan Michael Amadeusz Rutzeldorf. OK?


Krótko mówiąc: zmiany, ale takich przecież musimy się teraz spodziewać, teraz, czyli w czasie, kiedy SiB trzeba ratować.

Oczywiście pojawiły się pierwsze komentarze, mocno krytykujące Ryana Almonde, który napisał, iż...

Ja mam inne problemy niż MSZ ;p


Jakie? Zdradził wszystkim, na forum, Cristian Flachbett.

Przepraszam, Ryanie, ale denerwujesz mnie swoją postawą. Olewasz wszystkich i wszystko.
Masz inne problemy niż MSZ? Pewnie, założyłeś swoje państwo, pewnie zaraz będziesz w nim królem... Co cię obchodzi SiB? Co cię obchodzi MSZ? Co cię obchodzi przyszłość naszego państwa? Jesteś kompletnym egoistą, myślisz tylko o sobie i o swoim państwie, czyli o kopii Nordii. Przepraszam, ale taka jest prawda. Czy tylko ja i pan Rutzeldorf chcemy ożywić ten kraj i postawić go na nogi?


Ostre słowa nowego prezydenta, ale nie tylko on potępia byłego szefa MSZ. Zrobił to również Rutzeldorf.

I na tym kończą się ambitne plany ożywienia Republiki . Ja swój resort przyjmuję, ale bez expose tak jakoś dziwnie sie robi...


Kolejnym człowiekiem do krytyki jest Bartłomiej Ajattelu. On również odmówił objęcia resortu. Wypowiedź byłego szefa MFiG skomentował Flachbett, słowami: "Ludzie, jak ja was widzę! "Jak możemy zauważyć, z żartobliwego sposobu rządzenia Flachbetta zrobił się mega problem. Plany wybicia Republiki na szczyty, jakich sięgała dawniej, upadły. Zaczęło się namawianie, obrażanie, kłócenie i dyskutowanie.

Następnie Cristian Flachbett zdecydował o likwidacji Ministerstwa Kultury i Sportu. Jego decyzję wyśmiał słynny niegdyś ksiądz Giovanii de Medici, który kilka dni później został "persona non grata" na terytorium SiB.

Po tym zdarzyło się wiele innych rzeczy. O tym jednak kiedy indziej...ŚWIAT: AYKM REWOLUCJONIZUJE!


Otóż 17 stycznia br. Abdullah Aykm został oficjalnie Wodzem Neokontynetalnej Slavstycznej Unii Plemion Indiańskich Apaczowa.

Poinformował o tym on sam, pisząc artykuł o apaczowskiej rewolucji w gazecie "Pędzące Wieści".


Lud Apaczowa wiąże wielkie nadzieje wraz z powołaniem nowego Wodza, który przychodzi po niechlubnym czasie marazmu Apache Uga Nakiego. Informujemy opinię publiczną całego mikroświata o tym, że podstawowe założenia Apczowskiej Rady Rewolucyjnej zostały osiągnięte. Dzisiaj przychodzi nam zmierzyć się z problemami, które były do rozwiązania, ale opieszałość poprzedniego przywódcy skutecznie tłumiła skuteczne ich wyrażenie i wdrażanie.- informuje apaczowskie pismo.


Zobaczymy, do czego doprowadzi władza Aykma i czy to będzie miało jakiś związek z nami. Przypomnijmy - Abdullah Aykm jest również obywatelem Republiki Santanii i Burgii.OGŁOSZENIE:


Redakcja "Sprint SiB" postanowiła zakończyć cykl: "Polityków mowa". Serdecznie przepraszamy!
KONIEC!


DZIĘKUJEMY ZA PRZECZYTANIE!


Re: WYDANIE NR 14

PostNapisane: 20 sty 2013, o 20:26
przez Abdullah Aykm
PS Rewolta w AP się skończyła klęska buntowników

Re: WYDANIE NR 14

PostNapisane: 23 sty 2013, o 14:16
przez Hewret Primus
Jestem obecnie prezydentem RV, nie premierem, Schmitz natomiast jest wicepremierem. Taki ot' haczyk. :P

Prezydent raczej wygłasza orędzie do Narodu, niż Expose.

Re: WYDANIE NR 14

PostNapisane: 23 sty 2013, o 15:27
przez Cristian Flachbett
Przepraszam za błąd, panie Primus. ;)