DEBATA PREZYDENCKA

DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Napoleon Talleyrand » 10 gru 2012, o 19:22

No cóż, sądząc po aktywności pozostałych mieszkańców, uważam, że raczej nie będzie więcej kandydatów, a jeżeli będą, to oczywiście będą mogli dołączyć do debaty.
Jak już wcześniej wspomniałem proponuję rozpocząć debatę prezydencką między przedstawicielem Naszej Szansy, a Nowej Prawicy.
Jako gospodarz tej debaty oddam pierwszeństwo mojemu kontrkandydatowi.
Debata będzie polegać na zadawaniu pytań krzyżowych i odpowiadaniu na nie.
Najpierw szanowny pan Cristian Flachbett zada mojej skromnej osobie 3 pytania, ja na nie odpowiem, zaś potem ja zadaję pytania i pan Flachbett na nie odpowie.
Czynność tę powtarzać będziemy 3 lub 4 razy, będzie więc łącznie 18 lub 24 pytań. Potem sądzę, że inni obywatele będą mogli zadawać pytania.
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Cristian Flachbett » 10 gru 2012, o 19:30

Myślę, że to świetny pomysł. Ostatnia tego typu debata odbyła się bardzo, bardzo dawno temu, bo jeszcze w czasach Zjednoczonego Królestwa Santanii i Burgii. Dyskutowałem z Davidem Kovacsem, ale nie była to debata prezydencka.

Więc możemy zaczynać.

Na początek w geście uszanowania przeciwnika... (wyciąga rękę).

Moje pytania są następujące:

1. W jaki sposób chce pan "zmienić prawnie" nasz kraj?
2. Jak będzie Pan dążył do stworzenia banku i na jakich zasadach będzie ona działał?
3. Dlaczego zostaną umocnione więzi z Interlandem?
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Napoleon Talleyrand » 10 gru 2012, o 19:45

1. W jaki sposób chce pan "zmienić prawnie" nasz kraj?
2. Jak będzie Pan dążył do stworzenia banku i na jakich zasadach będzie ona działał?
3. Dlaczego zostaną umocnione więzi z Interlandem?


1. Zamierzam zmienić konstytucję na bardziej republikańską i na czas kryzysu jaki jest państwie z braku aktywności powołać kilka organów prawnych, które umożliwią aktywną działalność legislatywy poprzez sprawne przyjmowanie ustaw reformujących państwo (Kodeks cywilny, Kodeks karny, Ustawa konstytucyjna o relacji egzekutywy i legislatywy).
Pragnę uporządkować sprawy sądownictwo, które obecnie niestety jest w dołku.
Chcę także utworzyć autonomię Szelenskye.
2. Nie posiadam zbyt wielkich umiejętności technicznych, jednakże wiem sporo o gospodarce. Zamierzam utworzyć tymczasowy bank forumowy (koncepcja taka jak na starym forum).
3. Trzeba, niestety, przyznać, że ani Republika Santanii i Burgii, ani Republika Interlandu nie mają zbyt dużego wpływu w wirtualnym świecie. Poszerzenie więzi między naszymi państwami umożliwi nam większy wzrost, więcej obywateli oraz większy wpływ w mikroświecie.
Zapewne kolejne pańskie pytanie będzie dotyczyło szczegółów tej współpracy, a więc odpowiadam, że musimy najpierw rozmówić się z politykami Interlandu, gdyż polityka zagraniczna opiera się na zasadzie consensusu, no chyba, że jest prowadzona wojna, wtedy liczy się siła i umiejętności oratorskie.

A teraz moje 3 pytania:
1. Jeżeli wygrałby pan wybory, to co byłoby pańskim najwyższym celem?
2. Jaki kierunek w polityce zagranicznej wybiera pan dla RSiB?
3. Czy uważa pan, że należy wciągać do Wspólnoty Mikronacji inne państwa, czy też utworzyć ze wspólnoty federalne, lub też nawet unitarne, państwo wielonarodowe?
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Cristian Flachbett » 10 gru 2012, o 20:02

A teraz moje 3 pytania:
1. Jeżeli wygrałby pan wybory, to co byłoby pańskim najwyższym celem?
2. Jaki kierunek w polityce zagranicznej wybiera pan dla RSiB?
3. Czy uważa pan, że należy wciągać do Wspólnoty Mikronacji inne państwa, czy też utworzyć ze wspólnoty federalne, lub też nawet unitarne, państwo wielonarodowe?



1. Moim najwyższym, a raczej największym (poprawna forma) celem, byłoby poprawienie naszej "aktywnościowej" sytuacji. Musi Pan przyznać, że trzech obywateli aktywnych to bardzo mało. Dojdźmy do tych, chociażby, pięciu bądź sześciu. Wtedy poprawi nam się cały kraj, nie tylko aktywność. Im więcej ludzi, tym więcej rąk do pracy. Kiedy owe będą - będzie rozwijał się kraj.

2. Pan obiera kurs na jednoosobową Republikę Interlandu, ja obieram kurs na państwo doświadczone, jedno z największych w mikroświecie, czyli Trizondal. Moim celem jest podpisanie traktatu z prezydentem Washburnem na czele.

3. Nie należy zakładać państwa wielonarodowego. Takim krajem była Rzeczpospolita Obojga Narodów (państwo realne - Polska i Litwa). To się, jak wiem, nie sprawdziło.
W v-świecie wywołało by to niesamowite kłótnie, sprzeczki, odmienne zdania i wiele, wiele innych negatywnych rzeczy.
Niech inne kraje dołączają do Wspólnoty, ale tylko tyle i nic poza tym.


3 pytania do Pana:

1. Z jakimi państwami zamierza Pan podpisać umowę/traktat?
2. Dlaczego Szelenom należy się autonomia?
3. Jakie ustawy Pan podpisze (jako prezydent) i czy będą to ustawy Naszej Szansy?
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Napoleon Talleyrand » 10 gru 2012, o 20:54

1. Z jakimi państwami zamierza Pan podpisać umowę/traktat?
2. Dlaczego Szelenom należy się autonomia?
3. Jakie ustawy Pan podpisze (jako prezydent) i czy będą to ustawy Naszej Szansy?


1. Za nim odpowiem na pańskie pytanie.
Nie ograniczam się do Republiki Interlandu. Jest to pierwszy cel w naszej polityce. Nie zamierzamy skupiać całych naszych starań tylko na Interlandzie.
Co do państw, z którymi chciałbym podpisać traktat:
- Królestwo Trizondalu
- Republika Victorii
- Mikrosławia
- Skarland
Te państwa byłyby objęte szczególną strefą zainteresowania.
Moją ambicją będzie też zorganizowanie nowego szczytu. Tym razem odbyły się on po świętach i byłby lepiej zorganizowany, to jest zostałby podzielony na kilka sekcji, które podam jeżeli będzie pan chciał.

2. Dlaczego się ma nie należeć? Jeżeli utworzymy jakąś małą autonomię, nie mówię, że teraz, może dopiero za 4 miesiące, a może nawet za rok, to może to tylko umocnić tą mniejszość etniczną i zwiększyć aktywność, sir.

3. Szanowny panie. Niestety ale na forum pańskiej partii nie ma przedstawionych żadnych ustaw, więc nie mogę powiedzieć, czy bym je podpisał. Jednakże nie obchodzi mnie autor lecz sama treść ustawy. Mógłby ją napisać profesor, albo też i zabójca, ale jeżeli byłaby dobra, to bym ją podpisał.

Teraz czas na mnie:
1. Czy planuje pan ogłosić podległość Santanii i Burgii w przypadku mniejszej aktywności Jej mieszkańców ?
2. Jak planuje pan rozwijać wojsko, czy też chce pan uczynić z SiB kraj neutralny (jak np. Szwajcaria).?
3. Jak planuje pan zmyć z Santanii i Burgii zmazę z tzw. "afery Szczytu M - 6), który jest uznawany za największą klapę naszej polityki zagranicznej?
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Cristian Flachbett » 12 gru 2012, o 14:15

Teraz czas na mnie:
1. Czy planuje pan ogłosić podległość Santanii i Burgii w przypadku mniejszej aktywności Jej mieszkańców ?
2. Jak planuje pan rozwijać wojsko, czy też chce pan uczynić z SiB kraj neutralny (jak np. Szwajcaria).?
3. Jak planuje pan zmyć z Santanii i Burgii zmazę z tzw. "afery Szczytu M - 6), który jest uznawany za największą klapę naszej polityki zagranicznej?



1. Jeśli będzie to aktywność naprawdę znikoma, czyli jeden bądź dwóch obywateli, będę zmuszony ogłosić podległość kraju, choć w przeszłości również miewaliśmy poważne kryzysy i mimo tego, iż byłem u władzy, nie ogłosiłem upadku państwa.

2. Hmm... pytanie, czy chcę uczynić z SiB kraj neutralny typu Szwajcaria, jest bardzo ciekawe, i zarazem nie umiem na nie odpowiedzieć. Wiem na pewno, że w gestach Ministra Obrony będzie leżeć władza nad wojskiem. Będąc prezydentem, nie będę zwierzchnikiem sił zbrojnych.
U nas nigdy nie było porządnego wojska, bo nie jest one, moim zdaniem, aż tak bardzo potrzebne w mikroświecie.

3. Myślę, że dobrym pomysłem jest zorganizowanie (tym razem przez Pana) innego szczytu, pod inną nazwą, w innej formule, inaczej zrobionego... Choć uważam (odnosząc się jednocześnie do pańskiej odpowiedzi wcześniejszej), że nie powinien być tak szybko, od razu organizowany. Poczekajmy minimum 2 miesiące. Impreza po imprezie to zły pomysł.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Napoleon Talleyrand » 12 gru 2012, o 20:04

Proponuję teraz, ażeby to obywatele zadali nam pytania, co pan na to?
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Cristian Flachbett » 12 gru 2012, o 20:30

Dobrze, ale czy będzie miał kto pytać?
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez Napoleon Talleyrand » 12 gru 2012, o 22:33

Mogą pytać wszyscy, goście zagraniczni, obywatele, mieszkańcy każdy.
Może się ktoś odblokuje jak w przypadku ankiety sondażowej.
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: DEBATA PREZYDENCKA

Postprzez M. L. Russellovic » 13 gru 2012, o 17:35

W jaki sposób zamierzają panowie promować Republikę pod kątem naboru mieszkańców?
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Następna strona

Powrót do Nowa Prawica Napoleona Talleyranda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron