Co dalej ze Wspólnotą?

Forum na najzwyklejsze tematy, zwykle mikronacyjne lub dotykające po prostu całej społeczności, które nie pasują nigdzie poniżej. Pogawędki realowe i wesoły spam jedno forum niżej.

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Nikolai Petrović » 16 paź 2012, o 19:54

W sumie co mi tam :D Poczekałbym jeszcze na zdanie pana Abramsa, jestem ciekaw co sądzi o tym twórca projektu ;)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 16 paź 2012, o 22:16

Jeśli UE, to zgodne z wizją Wspólnoty Narodów. A więc także bez "Parlamentu" jako "Sejmu", za to z "Radą". Co zresztą zgadza się z pierwotnym znaczeniem słowa parlament: z francuskiego parlement, oznacza "czynność mówienia (parler)": a zatem "dyskusję" czy też "miejsce dyskusji".

"Parlament", czy też "Rada", dyskutowałby więc nad kierunkiem rozwoju wspólnoty i załatwiałby administracyjne sprawy wspólnoty, takie jak dodanie kogoś do grupy, dodanie nowego działu czy też przegłosowywałby dodanie do Wspólnoty nowego członka. Nie mógłby zaś wydawać jakiegoś odgórnego, wewnątrzsymulacyjnego (a więc obowiązującego nas, a także nasze postaci) prawa, poza ustaleniem regulaminu forum wspólnych (tych na górze listy). Poza tym każdy członek Rady, a w szczególności osoba utrzymująca forum (w tej chwili ja) ma prawo zawiesić innego członka Rady jeśli widzi, że ten zamierza zrobić coś groźnego (vide Aykm). Zaznaczam: zawiesić, nie wyrzucić. Odwołać delegata może tylko państwo wysyłające.
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Robert Dąbski-Hans » 16 paź 2012, o 23:22

Nikolai Petrović napisał(a):Sclavinie pokarało za pychę i ciesze się, że tak skończyli.


Może pan dokładnie wyjaśnić, bo czuję, że pan obraża moją ojczyznę.
Robert Dąbski-Hans
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 21:26
Lokalizacja: Trizondal, Dalmencja

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Nikolai Petrović » 17 paź 2012, o 09:35

Ja obrażam ? Ja tylko stwierdzam fakty, wiele osób powie to samo ;) Już nie wspomnę o pewnych osobach jak wyśmiewali się z Wurstlandii (przekreślona kiełbasa), RLS (komunistyczna mikronacja), ZSKHIW (yoyonacja).Panie Robercie, do pana nic nie mam. Nigdy nie widziałem jak pan kogoś obrażał, więc może nie powinienem mówić, że cała Sclavinia taka była. Ale mam bardzo nie miłe wspomnienia z tamtego okresu ;)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez M. L. Russellovic » 17 paź 2012, o 15:06

No cóż cieszę się, że osiągnęliśmy jakiś konsensus. Proponuję więc utworzenie forum dla obrad Rady oraz wybranie spośród państw członkowskich jednego lub dwóch radnych.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Cristian Flachbett » 17 paź 2012, o 19:19

Również cieszę się z tego powodu. Nie myślałem, że przyjdzie to tak szybko. Proponuję zaś dwóch obywateli z każdego państwa. ;) Myślę, że na obradach nie tylko powinniśmy podejmować decyzje, ale przede wszystkim dyskutować. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 18 paź 2012, o 18:58

Inaczej: każde państwo wysyła tylu delegatów ile mu się podoba, ale ma tylko jeden głos. Rada może wydać decyzję tylko w sprawie forum, nie może ingerować w wewnętrzne sprawy państw.
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Nikolai Petrović » 18 paź 2012, o 19:01

W takim razie nawet to popieram ;)
Wiadomo co z Victorią ? Są bardziej za czy przeciw ?
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Cristian Flachbett » 18 paź 2012, o 19:55

Pavel' Abramovic: napisał(a):Inaczej: każde państwo wysyła tylu delegatów ile mu się podoba, ale ma tylko jeden głos. Rada może wydać decyzję tylko w sprawie forum, nie może ingerować w wewnętrzne sprawy państw.


Oczywiście, jestem ZA. ;)

Nikolai Petrović napisał(a):W takim razie nawet to popieram ;)
Wiadomo co z Victorią ? Są bardziej za czy przeciw ?


Panie Nikolai, Victoria jest już we Wspólnocie, jakby Pan tego nie zauważył... :)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Nikolai Petrović » 18 paź 2012, o 19:59

Musiała zostać dodana przed chwilą albo nie zauważyłem bo nie ma flagi :)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tematy ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron