Co dalej ze Wspólnotą?

Forum na najzwyklejsze tematy, zwykle mikronacyjne lub dotykające po prostu całej społeczności, które nie pasują nigdzie poniżej. Pogawędki realowe i wesoły spam jedno forum niżej.

Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez M. L. Russellovic » 16 paź 2012, o 14:05

Zauważyłem pewien zastój we Wspólnocie. Dlaczego nie są podejmowane żadne działania? Dlaczego nie ma jasno określonej władzy WM? Myślę, że warto by powołać coś na wzór europarlamentu i w końcu zacząć zapraszać inne kraje i po prostu działać.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Nikolai Petrović » 16 paź 2012, o 14:45

Też o tym myślałem, dlatego proponuje połączyć się z Interlandem tworząc coś na wzór Unii Personalnej :) Jest to odważny krok, że względu na to, iż będzie jeden władca, ale reszta będzie odrębna.
Miało być RLS, Mikrosławia, Okoczia, Winktown, Victoria itd. a zostaliśmy tylko my :roll: Wiec wspólnotą nazwać tego nie możemy...Interland sam nie powojuje, a RSiB samo też daleko nie zajdzie.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 16 paź 2012, o 16:28

Pamiętajmy, że Wspólnota nie jest do końca ciałem politycznym, ba, utworzenie takiego Europarlamentu spłoszyłoby Victorię, która przekonuje się właśnie do dołączenia do Wspólnoty. Rada Administracyjna powinna składać się z delegata każdego kraju, ale nie być, powtarzam, ciałem politycznym, a jedynie ułatwiać innym życie na forum. To nie będzie miejsce na debaty, tylko na działanie dla dobra swoich i innych mikronacji.

Okoczia próbuje wrócić do aktywności na swoim własnym forum. Niestety, muszę przyznać, że nie odwiedzałem ich ostatnio.

Winktown / Winkopolis nadal istnieje tylko w umyśle von Tellera. Nie wiem, czy znajdzie on kiedykolwiek czas i właściwe osoby do reaktywacji projektu, ponieważ jego wizja winkowego miasteczka różni się w paru krytycznych punktach od zdania innych na ten temat.

RLS natomiast leży odłogiem, a ostatni post napisano na nim miesiąc temu. Nie wiem, czy będą chętni się przenosić, próbowali sami przenieść stronę na 'lepszy hosting'. Tymczasem lepszy hosting jest właśnie tu, gdzie mogą zdobyć aktywność przez działania międzynarodowe.

Sytuacja Mikrosławii jest analogiczna: jedyna aktywność na forum to boty i shoutbox. Obywatele są, siły nie ma.

Tak przedstawia się sytuacja naszej części polskiego mikroświata. Scholandia męczy się z punem, jak Victoria. Nie wróżę ich forum długiego żywota, ale czuję, że są zbyt dumni, by dołączyć tutaj. Nie wiem jak sytuacja wśród innych starych wyg. Elderland, Sclavinia, Al-Rajn, Samunda - co z nimi? Jak żyje Dreamland? O Sarmację czy Austro-Węgry nie zapytam, ale gdzie są ludzie z Wandystanu? Co z reaktywującymi Natanię? Gdzie żyją Faron czy Radecki na ten przykład?

Co się stało z obiecującymi projektami jak Anhalt, Stołock, Mikropolis... Nikt nie wie co się dzieje "po tamtej stronie kurtyny".
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Nikolai Petrović » 16 paź 2012, o 18:50

Sclavinia i Wandystad są częścią Sarmacji. Sclavinie pokarało za pychę i ciesze się, że tak skończyli.Pamiętam jak naśmiewali się z kilku projektów m.in z Wurstlandii, RLS i Klimndi (?).
Ogólnie polski v-świat ledwo dycha, Trizondal i Sarmacja jako jedyni trzymają poziom.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Cristian Flachbett » 16 paź 2012, o 18:55

Przepraszam, że poprawiam, ale poprawnie Klindii. Zresztą, by the way, byłem mieszkańcem tego państwa i była to moja pierwsza poważna mikronacja. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez M. L. Russellovic » 16 paź 2012, o 19:28

Uważam, że powinniśmy podjąć jakieś działania i jasno określić władzę. Uważam, że parlament wspólnotowy jest potrzebny i trzeba wysłać delegata do innych jeszcze krajów. Ktoś chętny?
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Cristian Flachbett » 16 paź 2012, o 19:30

Tak, popieram pomysł stworzenia parlamentu podobnego do PE. ;) Myślę, że w jakimś stopniu Wspólnota powinna być ciałem politycznym. Zresztą stworzenie takiego Sejmu nie odstraszyłoby Victorii. Z tego co wiem oni boją się zabrania im wolności i swobody, a Parlament uświęcił by ich w przekonaniu, że tutaj panuje niesamowita, wręcz, wolność. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Nikolai Petrović » 16 paź 2012, o 19:46

To się mija z celem tego projektu, no i stworzy coś na wzór UE ( http://narodowcy.net/wp-content/uploads/2012/01/zsre.jpg ). Już prędzej proponuje powołać radę z zasadą Liberum Veto :)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez Cristian Flachbett » 16 paź 2012, o 19:48

Panie Petrović, liberum veto jest nierealnym rozwiązaniem! ;) Nie przesadzajmy! ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Co dalej ze Wspólnotą?

Postprzez M. L. Russellovic » 16 paź 2012, o 19:48

Ale to ma być UE. Tylko lepiej zarządzane i o troche zmienionych celach.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Następna strona

Powrót do Tematy ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron