Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne (SND)

Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne (SND)

Postprzez Nikolai Petrović » 26 sie 2012, o 18:02

Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne (SND)- Jest Polską partia polityczną działającą w II Rzeczypospolitej, zrzeszająca polityków prawicowych o poglądach narodowych, a także konserwatywnych i chadeckich. Gospodarka o kształcie prywatno-kapitalistycznym,sprzeciw wobec państwowego interwencjonizmu, poparcie dla ubezpieczeń robotniczych i reformy rolnej, ale sprzeciw wobec przymusowej parcelacji ziem.Głównym celem jest rozwijanie świadomości narodowej wśród chłopów i robotników, budowanie jedności narodu polskiego, kultywowanie wartości narodowych, patriotyczne wychowanie młodzieży i społeczeństwa.
Logo:
Obrazek
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne (SND)

Postprzez Pavel' Abramovic: » 26 sie 2012, o 23:25

W sumie nigdy nie lubiłem logo ONRu ;P Powody niech zostaną prywatne (jeśli ktoś jest zainteresowany, PW, ale ostrzegam, what has been seen can't be unseen!), a uważam, że wyglądałoby ono o niebo lepiej jako herb z tarczą i realistyczną ręką z mieczem. Oczywiście wtedy nie mogłoby służyć do bazgrania go na murach :s
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne (SND)

Postprzez Nikolai Petrović » 27 sie 2012, o 09:35

Nie miałem lepszego pomysłu na logo, a musiałem wybrać coś na szybko ;) Szukałem historycznego loga SND, ale niestety nie znalazłem.
Ten znak jest używany teraz przez NOP i ONR, ale jego historia sięga do XVI wieku :) Przed wojną nabrał swojego znaczenia ponieważ używało go wiele środowisk nacjonalistycznych.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne (SND)

Postprzez Pavel' Abramovic: » 27 sie 2012, o 11:29

Mam wrażenie, że w takim razie znak w XVI wieku miał postać opisaną przeze mnie ;) Herb, który mógłby być opisany jako "ręka prawa z mieczem w dłoni" pasowałby.

Poza tym, przedwojenne partie nie miały logosów. Po prostu ;) Minimalizm w logo został spopularyzowany dopiero w latach 80. Popatrz chociaż na logo PZU - zmieniło się dopiero teraz; IBM, producent komputerów miał pd koniec lat 60. logo o podobnym poziomie skomplikowania...
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland


Powrót do Siedziby partii politycznych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron