Kultura SiB

Kultura SiB

Postprzez M. L. Russellovic » 21 gru 2012, o 13:06

Właśnie - kultura. RSiB nigdy prymu pod tym względem nie wiodło. Może warto by zastanowić się, czy rzeczywiście Santania i Burgia mają byc tak różne od Szelenyi? Przyjrzyjmy się bliżej - chcemy przyciągnąć obywatela ciekawym kulturalnie krajem, ale tak na prawdę robimy papkę bez składu i ładu. Nie ma co się oszukiwać, takie państwo jak SiB długo by nie pożyło. Proponuję więc, aby Santania i Burgia zmieniły się w obszary podobne do Szelenyi. Inne, ale podobne. Patrząc z perspektywy innych krajów idzie to mniej więcej tak:

- Burgia - druga Nordia, z tym, że gorsza
- Santania - tu można różnie mówić, ale raczej mało interesująca kultura, dziesięć razy już przerobiona
- Szelenya - kultura serbska - coś nowego, jakaś odmiana i wreszcie się jakoś wyróżnia z tłumu.

Nie jestem jakimś znawcą mikroświata, po prostu sądzę, że warto by pozmieniać, np. tak (oczywiście pod zmienionymi nazwami):

- Burgia - kultura albańska
- Santania - kultura bułgarska
- Szelenya - kultura serbska

Otrzymujemy swoistą Jugosławię, może nie do końca tak odwzorowanej, ale mimo wszytsko ciekawszej niż trzy kultury, które normalnie nie mają ze sobą nic wspólnego. Ciekaw jestem innych propozycji, chodzi tu zarówno o ciekawą kulturę jak i o realizm.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Kultura SiB

Postprzez Pavel' Abramovic: » 21 gru 2012, o 13:29

Już widzę opozycję Flachbetta ;)
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Kultura SiB

Postprzez Cristian Flachbett » 21 gru 2012, o 16:45

Panie Russelović!

Ma pan rację, ale nie do końca. Myślałem zawsze, że Santania i Burgia jest właśnie takiego rodzaju swoistą "papką", w dobrym tego słowa znaczeniu. Dokładniej mówiąc: jedno państwo - a dwie zupełnie przeciwne sobie, różne kultury (teraz trzy).

Z nowej kultury (szelenyskiej) chcemy zrobić całe państwo? Zrobić drugą Jugosławię? Podzielić się na Serbię, Bułgarię i Albanię? Nie niszczmy wszystkiego! Przecież gdy np. Burgię zamienimy w teren wzorowany na Albanii, będziemy musieli zmienić nazwę całego państwa! Bo przecież nie będzie to już Burgia, tak jak od wieków, tylko jakaś nowa, pewnie jugosławiańska nazwa.

Jestem przeciwny.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Kultura SiB

Postprzez M. L. Russellovic » 22 gru 2012, o 12:46

Jakoś mnie pańska postawa p. Flachbett nie dziwi ;) . Liczyłem jednak, że pojawi się więcej opinii. Powinniśmy iść w stronę realizmu, więc podtrzymuję swoje stanowisko. Proszę też pozostałych o zdanie.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Kultura SiB

Postprzez Nikolai Petrović » 22 gru 2012, o 12:52

Cristian Flachbett napisał(a):Zrobić drugą Jugosławię? Podzielić się na Serbię, Bułgarię i Albanię?


Od kiedy Bułgaria i Albania były w Jugosławii ? Pomysł mi się podoba, bo sam kiedyś zaproponowałem by RSiB wzorowało się na Bałkanach. Nawet mówiłem o wirtualnej Jugosławii, ale nie było poparcia ze strony ludu :D Jedyne co bym zmienił to Albanię :| ze względu na to, iż średnio lubię ten kraj.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Kultura SiB

Postprzez M. L. Russellovic » 22 gru 2012, o 12:54

Tak, pamiętałem, że to było już, ale nie chciałem, by zaginęło w mroku wieków ;) . Albania dla mnie ma być bardziej odmienna od innych w SiB dlatego ją dodałem. Jestem jednak w stanie wysłuchać propozycji zamiany Albanii, choć chętnie bym ją widział w SiB.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Kultura SiB

Postprzez Nikolai Petrović » 22 gru 2012, o 13:09

No właśnie i tu problem :D Mam dwie propozycje, dla osób które lubią Bałkany i ich nie lubią. Pierwsza propozycja to Serbia, Bułgaria, Bośnia lub Serbia, Bułgaria, Grecja. Ta druga nadaje się się ze względów historycznych bowiem te kraje często walczyły między sobą (kocioł bałkański).
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Kultura SiB

Postprzez M. L. Russellovic » 22 gru 2012, o 13:11

Postulowałbym za Bośnią, ale nadal wolę Albanię jedynie ze względu na swoją wyraźną odrębność.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Kultura SiB

Postprzez Nikolai Petrović » 3 sty 2013, o 21:54

Raz na zawsze musimy zamknąć ten temat. Dopóki tego nie ustalimy nie będę mógł normalnie wykonywać swojej pracy, a stosunki międzynarodowe są bardzo ważne jeśli taki szczyt M-6 ma odnieść jakikolwiek sukces.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Kultura SiB

Postprzez M. L. Russellovic » 4 sty 2013, o 15:55

Też chciałbym aby to doszło do końca, ale prawie nikt się nie wypowiedział.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Następna strona

Powrót do Dyskusja o SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron