Przyszłość Wspólnoty

Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Napoleon Talleyrand » 28 gru 2012, o 15:19

Szanowni państwo!
Wspólnota Mikronacji miała być odpowiedzią mniejszych państw na upadające OPM, niestety nie sprawdza się ona, gdyż należy do niej tylko dwa państwa i konfederacja handlowa nie uznana przez jednego z członków. Proponuję żebyśmy na forum SiB przedyskutowali, co mamy czynić dalej. Nie otworzyłem dyskusji na forum wspólnoty, ponieważ uważam, że Republika musi stworzyć własny front dyskusyjny w tej sprawie.
Chcę także nadmienić, że Republika Santanii i Burgii wyprodukowała ponad 64 % wszystkich postów na Wspólnocie, więc odgrywa znaczącą rolę w jej istnieniu.
Panie i panowie, radźcie, co czynić!
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Cristian Flachbett » 28 gru 2012, o 15:26

Ogółem Wspólnota Mikronacje to nieudane przedsięwzięcie, choć uważam, że możemy ją poprowadzić choć na I piętro, aby nie tkwiła w piwnicy, w miejscu, w którym mieszkają słabe organizacje i yoyonacje.

Pojawiła się niedawno propozycja zrobienia ze Wspólnoty czegoś na wzór UE, z własnym parlamentem, szefem parlamentu...
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Nikolai Petrović » 28 gru 2012, o 17:56

Nawet gdybyśmy poszli na swoje to gdzie ? Na jakiś beznadziejny darmowy hosting typu fora czy cba ? Chyba, że jest wśród nas ktoś kto potrafi zrobić ładny layout by cieszył oko tak jak w RLS. Zresztą RSiB zawdzięcza przyszłość temu tworowi.
Myślę, że powinniśmy zadbać o promocje wspólnoty mikronacji, niż ją porzucać.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez David Kovacs » 28 gru 2012, o 18:06

Twór na przykładzie UE? To chyba najgorszy pomysł jaki słyszałem. :D Należy doprowadzić do promocji Wspólnoty poprzez współpracę na tle gospodarczym, ale i politycznym z innymi mikronacjami :)
Avatar użytkownika
David Kovacs
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 19:18

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Nikolai Petrović » 28 gru 2012, o 18:18

Zna ktoś jakieś mikronacje pokroju RSiB, Chambord, ZSKHiW czy RLS ? Tego typu mikronacje powinniśmy odwiedzić. Podejrzewam, że znalazłoby się grono zwolenników :)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez David Kovacs » 28 gru 2012, o 18:38

Poszukajcie na Micropedii, Towarzyszu! Należy przenieść media na Planetę :)
Avatar użytkownika
David Kovacs
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 19:18

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Nikolai Petrović » 28 gru 2012, o 19:17

Można by utworzyć listę państw i wysłać tam ludzi by przedstawili zasady działania WM. Moje propozycje to:
-Aguria (http://www.aguria.pun.pl)
-Brytania (http://brytaniaiirlandia.phorum.pl)
-Francja (http://www.rfrance.eu)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Cristian Flachbett » 28 gru 2012, o 20:00

Panowie myślicie, że zrobią coś w trzy minuty? Poszukają, zaproszą i te państwa przyjdą? To żart.
Brytania i Francja "nie wejdą w to". To są za duże kraje. Dla nich Wspólnota to taka ostoja małych, upadających państewek (choć w rzeczywistości tak nie jest).

Nie wiem dlaczego pomaganie Wspólnocie i ulepszanie jej zależy od liczby członków! To bzdura i nieprawda! Zróbmy "wspólnotowy" Parlament - będzie lepiej.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Nikolai Petrović » 28 gru 2012, o 20:17

To się mija z ideą tego projektu... Zresztą nic robione na wzór EU nie może być dobre :/
Weźmy pod uwagę to, że Interland ma tylko jednego obywatela. Jak to by miało wyglądać ? Nie róbmy sobie "jaj" bo to nie miała być wirtualna Unia Europejska tylko coś 'la Schengen :) Zresztą która mikronacja będzie chciała dołączyć do projektu, w którym straci niepodległość i ograniczy gospodarkę :roll:
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Cristian Flachbett » 28 gru 2012, o 20:33

Straci niepodległość? Czy kraje należące do Unii są podległe komuś lub czemuś? Są w pełni wolne, nawet bardziej, aniżeli by nie były w organizacji.

Pomysłem Wspólnoty było zrobienie czegoś, co tak naprawdę jest teraz chybione. Zrzesza dwa państwa i jedną jakąś konfederację, która totalnie zagradza miejsce, a nie czyni Wspólnotę lepszą.

Co nam szkodzi założyć Wspólnotowy parlament? Nie płaci się za to.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Następna strona

Powrót do Dyskusja o SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron