Przyszłość Wspólnoty

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez M. L. Russellovic » 28 gru 2012, o 21:58

No dobrze, zgadzam się, rzeczywiście w dalszej perspektywie ciężko głosować nad czymś, co nie ograniczy żadnego kraju członkowskiego. Co nie zmienia faktu, że wspólna gospodarka to dla mnie dobry pomysł. Może nawet wspólne obywatelstwa?
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Nikolai Petrović » 28 gru 2012, o 22:08

O wspólnych obywatelstwach też kiedyś myślałem, lecz po dłuższym przemyśleniu zniechęciłem się. Po pierwsze, co z wyborami, stanowiskami etc. Po drugie, jak by to wyglądało w relalu ? Byłbym Polako-Angliko-Niemco-Francuzo-Włocho-...-Słoweńcem :D
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Napoleon Talleyrand » 28 gru 2012, o 23:14

Panowie!
W tej chwili nie oszukujmy się, że po wystąpieniu z Wspólnoty przestajemy fizycznie istnieć, bo nie mamy własnej strony internetowej, a nasze forum jest na forum Wspólnoty, a więc opuszczenie Wspólnoty bez odpowiednich przygotowań będzie po prostu głupotą i samobójstwem RSiB.
Pozostaje więc nam aktywizacja Wspólnoty. Jak słusznie państwo zauważyli, nie pamiętam czy w tym temacie, czy w jakimś innym, ażeby Wspólnota miała jakiekolwiek znaczenie musi posiadać kilka czynników:

(a) spora liczba aktywnych obywateli

(b) posiadanie uznania na arenie międzynarodowej

(c) spora liczba państw wciągniętych do Wspólnoty
Zastanówmy się, jak zapewnić wykonanie tych czynników. Każdy z nich jest trudny do zrealizowania.


(a) Obecnie większość, a nawet śmiem stwierdzić wszystkie państwa Wspólnoty borykają się z problemem aktywności, ponieważ już od kilku lat trwa kryzys. Apogeum tego kryzysu jest upadek Austro - Węgier, najpotężniejszej mikronacji Wschodu Pollinu. W tej chwili państwa mikronacyjne zastanawiają się, kto następny i jak wyjść z tego kryzysu.
Ta sytuacja wymusza na nas (obywatelach mikronacji) reklamowanie naszej działalności w internecie, niestety, te działania zakończyły się fiaskiem i udało się sprowadzić tylko kilku starych obywateli. Związku z tym musimy sięgnąć poza internet, do reala. Tu pojawia się problem codziennego zabiegania i coraz szybszego tempa życia - niewiele osób ma czas na życie wirtualne.
Pozostaje więc jeden krok, tworzenie "młodych mikronacji", czyli tych - 16, -14.
Trudno policzyć jaka jest średnia wieku obywateli mikroświata, ale moim zdaniem będzie ona w okolicach 18,7 roku w większych mikronacjach, zaś w yoyonacjach średnia spadnie.
Analiza tych danych wskazuje na to, że rozpoczyna się rozpad mikroświata na mniejsze mikronacje typu Republika Bananowa, II RP itp. Związku z tym ażeby podwyższyć aktywność należy:
1. Rozpocząć proces łączenia mikroświata, czyli zmniejszania liczby mikronacji.
2. Zwiększyć liczbę reklam na wszystkich forach historycznych, politycznych i zajmujących się tematyką mikronacyjną.
3. Zwiększyć liczbę projektów międzynarodowych typu Our Sond, EXPO, Mistrzostwa Pollinu w piłkę nożną.
4. Stworzyć międzynarodową zrzutkę pieniędzy na reklamę do ogólnopolskiego medium.
Jeżeli państwa zaczną ze sobą współpracować w tych dziedzinach, to uważam, że kryzys na pewno się zakończy.
Co do tego 4. punktu, zdaję sobie sprawę, że to będzie trudne, ale może przynieść spore korzyści.

(b) Ażeby zyskać większe uznanie na arenie międzynarodowej musimy posiadać wielu członków i obywateli, aby móc wywrzeć większe, że się tak wyrażę "wrażenie" na starych mikronacjach. Uważam też, że powinniśmy podpisać umowę z Interlandem o wspólnej polityce międzynarodowej (uprzedzając pytanie pana Flachbetta, nie ograniczam się do Interlandu, po prostu to jedyny członek Wspólnoty, kiedy dołączy ktoś nowy to i z nim podpiszemy traktat). Ale o co chodzi?
Przypuśćmy, że RSiB podpisuję umowę międzynarodową z Apfellandem (państwo nieistniejące, nazwa powstała na potrzeby prezentacji). W tym traktacie w jednym z artykułów zostanie dopisane:
"Apfelland uznając niepodległość Republiki Santanii i Burgii uznaje także pełną suwerenność pozostałych państw należących do międzynarodowej organizacji Wspólnoty Mikronacji, w której skład wchodzą: Republika Santanii i Burgii oraz Republika Interlandu".
Wtedy to w negocjacjach dyplomatycznych uczestniczyć będą przedstawiciele wszystkich państw Wspólnoty.
Do tego musimy utworzyć stały wykształcony i obeznany w mikroświecie Korpus Dyplomatyczny. Korpus ów będzie prowadził brytyjską politykę zagraniczną, jest to nazwa nadana takowej polityce przeze mnie, chodzi tu o "zimną" wyrachowaną politykę zagraniczną, która skupia się na korzyściach a nie na uczuciach.
Przykład:
Lubimy obywateli Księstwa Gryffindor, ale jest ich tylko 2, więc mimo, że żywimy do nich pozytywne uczucia, to nie podpiszemy z nimi traktatu uznaniowego, bo zawarcie z nimi umowy nie przynosi nam żadnych korzyści.
Nienawidzimy obywateli Cesarstwa Slytherinu, ale mają bardzo wydajną gospodarkę, sporą armię, dobrych informatyków, 34 obywateli, mimo że czujemy do nich gorycz, to traktat z nimi podpiszemy, bo są niezwykle wpływowi i nam się to opłaca.

(c) Tutaj akurat, mimo że jestem optymistą, muszę rzec jedno: Wspólnota to niewypał. Ale skoro już jesteśmy we Wspólnocie to zdecydujmy jak z niej zrobić bombę atomową, albo przynajmniej laskę dynamitu. Uważam, że powinniśmy spisać Traktat ustanawiający Wspólnotę Mikronacji, krótki, ale treściwy. Unormuje on działalność Wspólnoty i zapewni jej byt. Nie będzie to oczywiście coś na kształt traktatu lizbońskiego, a raczej coś jak statut partii, bądź traktat o NATO (nie mam pojęcia jaki dokument normuje istnieje Paktu Północnoatlantyckiego). W traktacie zawarte by były:
- instytucje rządzące WM (Sekretarz Generalny, Zgromadzenie Plenarne)
- proces przyjmowania nowych członków
- zapiski o wspólnej polityce (np. gospodarczej, lub zagranicznej)
itd.
Skoro chcemy zaistnieć, to musimy najpierw pociągnąć w górę Wspólnotę, ponieważ wtedy i my wyjdziemy na powietrze, ale jeżeli Wspólnota zacznie "tonąć" to udusimy się na dnie.
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Pavel' Abramovic: » 28 gru 2012, o 23:22

Pavel' Abramovic: napisał(a):Panowie, przyznaję się bez bicia do lekkiego falstartu. Wspólnota miała startować z czterema członkami, co obecnie widać po składzie Archiwum (miały do nas dołączyć Okoczia i II RP). Obecnie przez studia i pracę niestety nie mam już tyle energii by aktywnie zachęcać do wstąpienia do Wspólnoty kolejnych mikronacji.

Przyznaję też, że straciłem trochę zapału po tym, jak o mały włos nie nakłoniłem do współpracy Victorian. W tym momencie Victoria rozwija się znów bardzo dynamicznie, choć nie jest to chyba najstabilniejszy wzrost. Ba, zastanawiali się, czy nie nakłonić by was do wstąpienia do Federacji :s

Oczywistymi partnerami we współpracy wydawały mi się Mikrosławia i RLS. W tym momencie pierwsze z nich ginie, drugie zaś odbudowuje się w iście victoriańskim stylu. Gaudium natomiast szykuje się w tym momencie do rozmów z Okoczią na temat połączenia tych dwóch krajów.

Jest jeszcze parę państw, które nie były jeszcze informowane o projekcie, a mają potencjał i zmagają się z kryzysem. Nie byłem w Agurii, nie myślałem nawet o Eskwilinii. Brytania i Francja, wbrew opinii, że znajdziemy tam ludzi zadufanych we własną świetność, mogą być dobrym partnerem do rozmowy.

Myślałem także o innym kierunku rozwoju Wspólnoty - uczynieniem z niej drugiego gorącego punktu na Mapie Mikroświata, a mianowicie ustanowieniem na niej siedzib organizacji międzynarodowych w stylu Mikronacyjnej Izby Handlowej, zajmującej się łączeniem gospodarek (tudzież jedną, wspólną), czy też Federacji któregoś z pozostałych sportów (w tej chwili symulujemy tylko piłkę nożną i skoki narciarskie - a co, gdyby uruchomić np. ligę piłki ręcznej?). Co panowie myślicie o takim projekcie?


EDIT dostosowanie do poprzedniego postu: z panem Talleyrandem zgadzam się w kwestii wspólnego Korpusu Dyplomatycznego - w tej chwili jestem w stanie zaoferować placówki dyplomatyczne Interlandu w Craitlandzie, Ashkenatzy i paru innych mikrańskich mikronacjach oraz w Gaudium.

Punkt (c), choć gorzki, też trzeba przełknąć i zastanowić się jak rozwiązujemy kwestię nikłego zainteresowania: proponuję zmasowaną akcję promocyjną wśród tego co zostało, a jak to nie wypali - państwo federalne (z jednym parlamentem, bo tworzenie parlamentu Interlandu w tej chwili to oszukiwanie... samego siebie -.-' ).
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Pavel' Abramovic: » 28 gru 2012, o 23:34

Dodatkowo: zgłaszam pomysł, by temat o przyszłości Wspólnoty pociągnąć na forach wspólnych; a z merytorycznych uwag, wnioskuję o zmianę nazwy ze Zgromadzenia Plenarnego na Radę Wspólnoty, a stanowisko Sekretarza zlikwidować, ew. ustanowić zapis, że jest to Administrator Wspólnoty. Inaczej przynależność państwowa osoby piastującej stanowisko Sekretarza będzie powodować spory między krajami wchodzącymi w skład Wspólnoty.

EDIT: Ten post to 1500. post na całej Wspólnocie... Posty samej RSiB stanowią 65% ogólnej ilości postów...
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Napoleon Talleyrand » 28 gru 2012, o 23:41

Co do nazw władz wspólnoty, to przykładowe nazwy, jak Apfelland. Ten temat ma zadanie wykrycie koncepcji jakie proponują obywatele Wspólnoty. Zaś co do przeniesienia tego tematu, to nie ma sensu, gdyż tylko pan Abramovic nie mieszka w SiB (jakby co to wiem, że pan Gomez i pan Abramovic to jedna osoba, ale na jego życzenie uznaję, że w mikroświecie to dwie niezależne od siebie postaci).
(-) Napoleon Jean Talleyrand - Baptiste - Colbert
Pierwszy Konsul Republiki Santanii i Burgii
b. Prezydent Republiki Santanii i Burgii
Avatar użytkownika
Napoleon Talleyrand
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 00:41

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez M. L. Russellovic » 29 gru 2012, o 11:58

Myślę, że na reklamę sponsorowaną nie znajdziemy chętnych do wpłat. Jeśli zaś chodzi o nowe państwa to w sumie RLS dało oficjalną odpowiedź? Może niech pan Kovacs przekaże ją władzom, jak nie spróbujemy to na pewno nie zyskamy. Jeśli natomiast WM upadnie, uważam, że dobrze byłoby zmienić to forum, na forum tylko RSiB. Dużo pracy, ale mniej niż przy nowym forum, a zresztą coś takiego bardzo by nas wspomogło. Jeśli natomiast zakładamy, że WM przeżyje to jedynie, gdy naprawdę się zintegrujemy, bo jeżeli nie to pozostaniemy grupką państw na wspólnym forum bez żadnych powiązań.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Cristian Flachbett » 29 gru 2012, o 12:08

Odniosę do wszystkiego.

Najpierw pochwalę pana Talleyranda. Powiedział to, co my wszyscy myślimy, a przede wszystkim :

Wspólnota to niewypał


Taka prawda... Gorzka, smutna, ale jednak...

Brawo, panie prezydencie - takiego głosu się spodziewamy od włodarza państwa.

Kryzys trwa... i trwać będzie, aż mikronacje nie upadną... Należy się w jakiś sposób jednoczyć... Idea Zapalkova miała na celu połączenie swych sił - był to bardzo dobry pomysł, ale nie dla wszystkich (niestety).

Składka to dość innowacyjny pomysł. Nie wiem, czy wypali.

Reklama - przede wszystkim - REKLAMA! To jest ważne!
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Nikolai Petrović » 29 gru 2012, o 13:34

Brawa dla prezydenta ! :)
Racja, musimy zadbać o reklamę. Po pierwsze, przedstawić projekt na forum.mikronacje (Ale by się nie spalić wcześniej powinniśmy odwiedzić mikronacje typu Trizondal, Wurstlandia, RON itp. by poprali nasz projekt na forum.) Po drugie, traktat powinien być luźny (by się nie bać zobowiązań, a wręcz odwrotnie).
2. Zwiększyć liczbę reklam na wszystkich forach historycznych, politycznych i zajmujących się tematyką mikronacyjną.

Z doświadczenia wiem, że to nic nie daje ;) Jako, iż moją pierwszą mikronacją było dosyć rozwinięte państwo, to pamiętam, że więcej obywateli przyszło z forum o grach RPG.

Myślę, że na reklamę sponsorowaną nie znajdziemy chętnych do wpłat.

Gdyby była możliwość wpłat za pomocą SMS, to mógłbym pomóc ;)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Przyszłość Wspólnoty

Postprzez Cristian Flachbett » 29 gru 2012, o 13:35

Jedno sprostowanie: Wurstlandia nie istnieje.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron