Czyżby kryzys?

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 19 sty 2013, o 13:43

Cóż, na Wspólnocie was nie zatrzymam, ale mam co do niej jeszcze jeden pomysł ;) Mianowicie można by zrobić linki do forum poszczególnych nacji i linki powrotne do Wspólnoty na tychże niezależnych forach. Oczywiście oferta forum na Wspólnocie nadal by obowiązywała. Ale w ten sposób do Wspólnoty przekonałoby się więcej państw, które aż tak bardzo cenią swoją niezależność, by odmówić wstąpienia do WM.
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Cristian Flachbett » 19 sty 2013, o 17:38

Panie Robercie Schmitz!


Serdecznie przepraszam cały naród victoriański oraz Pana. Rzeczywiście, trochę przesadziłem ze swymi sformułowaniami i słowami. Ma Pan rację. Jednakże nadal nie jestem pewien, czy Santania i Burgia jest gotowa na zmienienie hostingu i przenosiny do innego kraju. Dla mnie pozostanie jeszcze jedna, ważna kwestia - SiB zasługuje na swój człon w nazwie kraju. Nie może pod nazwą: "Republika Victorii" kryć się Republika Santanii i Burgii i inne państwa, tj. Krymia. Nie wiem, czy Krymia zasługuje na nazwę. Myślę, że nie. Tak samo w przypadku Intelowa... Jako, że to o nas najbardziej się Victoria ubiega, postulatem jest własny człon w nazwie.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Hewret Primus » 19 sty 2013, o 17:57

Panie Flachbett!

Podczas jednoczenia się Stanów Zjednoczonych, 13 kolonii miało ten sam dylemat, każdy chciał mieć swoją nazwę w nazwie państwa centralnego. W końcu doszli do wniosku, że państwo będzie się nazywało "United States of America". Victoria podobnie powstała, a właściwie na połączeniu takich państw jak Karpaty, Intelowo, Mikronalezja i Megapolis.
Hewret Primus
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 16:46

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Cristian Flachbett » 19 sty 2013, o 18:38

W takim razie żądamy zmiany nazwy z Victorii na inną. Pan się zapomina. My musimy żądać i wymagać. Widzę, że chcecie abyśmy do was dołączyli tak po prostu, nagle, bez żadnych kompromisów i waszych ustępstw.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Hewret Primus » 19 sty 2013, o 18:54

Cristian Flachbett napisał(a):My musimy żądać i wymagać.


Gdyby Stany Zjednoczone wraz z dołączaniem się kolejnych stanów zmieniały nazwę, to ja nie wiem co by dzisiaj było, Alasko-Hawajo-Kalifornio-Nevado-Washington State?

Republika Victoria (podobnie jak USA) powstała przy połączeniu państw, które teraz nazywają się związkami macierzystymi. Zmiana nazwy Republiki nie jest możliwa ze względu, że trzeba by było zmieniać całą domenę oraz tworzyć od nowa forum i wszystkie strony. Oferujemy stabilny hosting, zabezpieczenia przez atakami i botami, rozbudowany dział na forum oraz otwartą politykę zagraniczną. Nie ukrywam, że RSiB będzie mogło kontynuować pracę Parlamentu oraz Ministerstw.
Hewret Primus
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 16:46

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Nikolai Petrović » 19 sty 2013, o 19:44

Skoro z założenia Victoria miała być 'la Stany Zjednoczone to oczywiście rozumie, że nie da się zmienić nazwy. Victoria to taka wspólnota ( idea Zapalkova), więc nie wiem skąd takie protesty. Gdybyśmy byli we Victorii od samego początku to, też by się nazywała Victoria.
Weźmy np. Sclavinie, Wandystan i Teutonie, połączyły się z Sarmacją tworząc największą Polską mikronacje. I jakoś Wandystanowi nie przeszkadza, że istnieją pod banderą Sarmacji. Dla nich liczy się to by istnieli. Na dodatek Victoria jest nazwą neutralną :) Victoria = Zwycięstwo.
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Cristian Flachbett » 19 sty 2013, o 19:49

Pragnę zwrócić uwagę, że Victoria nie jest ideą Zapalkova i nie jest nawet do niej podobna. To, że zrzesza państwa nic nie znaczy. Idea Zapalkova była zupełnie inna, panie Petrović. Zakładała połączenie się państw, lecz na innych zasadach. A propos nazwy - pomysł obywatela Siedmiogrodu zakładał połączenie w jedną nazwę, nazw krajów przystępujących do fuzji. ;)

Tak, rzeczywiście, zmiana nazwy Victorii nie jest możliwa. Aczkolwiek nadal czuję, że gdybyśmy połączyli się z RV, stracilibyśmy swą niepodległość. Bylibyśmy drudzy, ci gorsi, odsunięci, ci, którzy się nie liczą, bo dołączyli. Tak mi się wydaje...
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez M. L. Russellovic » 20 sty 2013, o 16:12

Nie jestem całkowicie na nie - sądzę jednak, że sprawi to, iż mieszkańcy mikroświata pomyślą, że SiB upadło. Poza tym przenosiny do RV nie są tak złym pomysłem jakby się nad tym zastanowić, bo WM umarło, a my musimy mieć forum i to nie byle jakie.

Czy RSiB byłaby podległa w jakimś stopniu RV? Czy mielibyśmy całkowitą niepodległość?

Poza tym dla mnie nazwa "Republika Victorii" nie może się równać ze Stanami Zjednoczonymi. Tu wyraźnie widać kto jest najważniejszy, czyli państwo związkowe Rzeczpospolita Victorii.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Nikolai Petrović » 20 sty 2013, o 17:00

W żadnym wypadku to nie przypomina USA :) Bardziej przypomina to Serbie w której skład wchodzą Kosovo i Wojwodina. Osobiście wydaje mi się, że nie mamy wyboru. Możemy przenieść się na jakiś słaby hosting typu cba lub zostać we WM ( co byłoby głupotą).
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Czyżby kryzys?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 20 sty 2013, o 18:51

Cóż, pozostanie na Wspólnocie nie byłoby może o tyle "głupotą" co "zamykaniem sobie szans na rozwój". Przenoszenie się na CBA też jest postrzałem w stopę. Tutaj po prostu leżycie na plaży i nic nie robicie, ale przenoszenie się na hosting z niskim uptimem i dużą ilością reklam też nie przyniesie wam chwały. Poza tym, możecie sobie zrobić alias na forum wspólnotowe (np. www.santaniaiburgia.tk chociażby).
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron