Co dalej?

Re: Co dalej?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 21 wrz 2012, o 11:13

Zawsze możemy zabawić się w Bastion: tam nierzadkie są przypadki posiadania trzech obywatelstw naraz. A zawsze SiB byłaby dla mnie odskocznią od "prawie idealnego" Interlandu :P
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Co dalej?

Postprzez Cristian Flachbett » 21 wrz 2012, o 19:52

Serdecznie dziękuję wszystkim za wypowiedź w tym temacie.

Cieszę się, że pan Mikołaj jest gotowy pomóc Santanii i Burgii. Dziękuję również za pomoc panu Talerzowi, a przede wszystkim panu Pawłowi. ;)

Jeśli chodzi o formułę państwa... Hmmm..... Myślę, że SiB mogłaby pozostać takim państwem, jakim jest teraz, czyli niepodległym. Każdy chętny do pomagania państwu mógłby obywatelem i pomagać. Musielibyśmy stworzyć nowe forum, chyba, że pozostaniemy tutaj, na forum Wspólnoty... Co o tym sądzicie?
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Co dalej?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 22 wrz 2012, o 11:49

Ja jestem za tym, żebyście jednak pozostali na wspólnocie... Po pierwsze, na wspólnym forum sąsiedzi szybko zobaczą, gdy przez chwilę będziecie mieć zastój - i możliwie szybko pomogą. Po drugie - bardzo często "kolejne forum" jest odstraszające - w tym momencie w mojej zakładce "codzienności" jest chyba 14 różnych for, które trzeba "zaliczyć". W sumie od 15 Google Chrome ostrzega, czy chcę na pewno otworzyć 15 kart xD

Po drugie: fajną rzeczą są międzymikronacyjne projekty, takie jak np. ligi piłkarskie. Można się też "podzielić" robotą w przygotowywaniu np. "Our Sound"...

Po trzecie zaś - będzie wam łatwiej "odwdzięczyć" się za pomoc ;P

Jeśli zaś chcecie mieć oddzielny adres, czemu nie założycie jakiegoś darmowego aliasu? Będzie to przekierowanie na stronę po waszym własnym linku (nie wiem, sib.xt.pl, santania.xt.pl, bit.ly/santaniaiburgia albo coś w tym stylu ;P )
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Co dalej?

Postprzez Cristian Flachbett » 22 wrz 2012, o 12:03

Jeśli radzisz Pawle pozostać we Wspólnocie, to jako opiekun Santanii i Burgii stwierdzam, że tak się stanie. Będziemy istnieć w takiej formule, w jakiej istniejemy obecnie. Raczej nic nie będzie zmieniane, ponieważ jest to zbędne.

Mam nadzieję, że kilka osób tutaj będących pomoże SiB. Mam na myśli Ciebie, Pawle, i pana Michała, oraz pana Talerza. Z góry, już teraz, za wszelaką pomoc dziękuję.

Już wkrótce ruszamy, jako Santania i Burgia, państwo, które chce się odrodzić z nowymi obywatelami (potencjalnymi) ! ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Co dalej?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 22 wrz 2012, o 13:40

Niech więc tak się stanie. Na początek sugeruję wybrać zaczątek kultury, na której Santania i Burgia będą się wzorować, system rządów... I zapewne język, którym posługiwaliby się v-mieszkańcy (my i tak będziemy się posługiwać polskim, ale zawsze to jakiś kulturowy smaczek). W sumie biorąc pod uwagę historię SiB, skłaniam się ku opcji, że jest to taka kontynuacja po monarchii Habsburgów w XVI wieku (panowali wtedy nad Holandią - realna Brugia jest flamandzka, czyli niderlandzkojęzyczna, a Santania kojarzy się z Hiszpanią (Santa Anna), która również była pod panowaniem tej dynastii).

Tak swoją drogą... Chciałbyś, by RSiB miała trochę ziemi na Mikrze? W sumie przydałby się nam sojusznik na "naszej planecie", a tropikalna kolonia zawsze bywa mile widziana "w towarzystwie" ;)
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Co dalej?

Postprzez Cristian Flachbett » 22 wrz 2012, o 18:21

Kultura Santanii i Burgii jest już ustalona od dawna. Santania to, tak jak ci się kojarzyło, Hiszpania, a Burgia to coś na podobieństwo krajów skandynawskich. Od początku istnienia państwa założycielom chodziło o to, by Santania i Burgia była krajem dwóch zupełnie innych kultur. Można to porównać do gorąca i zimna, dnia i nocy.

Język opracuję i za kilka dni postaram się go tutaj opublikować. Myślę, że nie będę wymyślać jakichś trudnych zasad gramatyki i ortografii. Przecież mikroświat to zabawa, a nie językowa męka. ;)

Republika Santanii i Burgii pozostaje krajem współczesnym, oczywiście niepodległym i suwerennym, członkiem Wspólnoty Mikronacje, i nie biorę pod uwagę dynastii Habsburgów, ani żadnej innej. Pozostańmy sobą, nie zmieniajmy się diametralnie. Przepraszam, Pawle, ale nie zgadzam się na monarchię szesnastowieczną. ;)

Pawle, mam już dość duże doświadczenie mikronacyjne, ale jeszcze nigdy dotąd nie spotkałem się ze słowem "Mikra". Co to takiego jest? ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: Co dalej?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 22 wrz 2012, o 20:34

Santania to, tak jak ci się kojarzyło, Hiszpania, a Burgia to coś na podobieństwo krajów skandynawskich. [...] Język opracuję i za kilka dni postaram się go tutaj opublikować.

W takim razie w grę wchodzą dwa języki, zapewne z podobnym słownictwem ale lekko zróżnicowane gramatycznie ;)

nie biorę pod uwagę dynastii Habsburgów

kontynuacja po monarchii Habsburgów w XVI wieku

SiB były monarchią dualistyczną, która zmieniła się w federalną Republikę - wydawało mi się logiczne ;)

A Mikra to z ang. Micras planeta administrowana przez MCS, taki "Inny świat". Oficjalna mapa znajduje się tutaj: http://micras.org/maps/claimsmap.png . Wszystko, co jest zielone, jest niezajęte, inaczej niż na Ziemi czy Pollinie, gdzie o kawałek wolnego miejsca trzeba się bić ze starszymi narodami. Interland to ciemnogranatowa plama na równiku, około 120 stopnia długości geograficznej wschodniej. Proponuję RSiB wyspę na wschód od Interlandu, z obecnymi tam ruinami Alpha- albo Betaville.
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Co dalej?

Postprzez Nikolai Petrović » 22 wrz 2012, o 20:38

To ja chce zostać Burgiem :D Moje zdanie nt. ustroju to zdecydowanie monarchia, łatwiej będzie rządzić :) Co do wspólnoty to również proponuje tu zostać, nie wolno popełniać tego błędu co władze IIRP które myślały, że da się prowadzić państwo we dwóch :)
Co do Micry to wydaje mi się, iż są tam same angielskie państwa ?
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: Co dalej?

Postprzez Pavel' Abramovic: » 22 wrz 2012, o 20:44

Santania i Burgia mają w tym momencie ustrój republikańsko-federalny. Owszem, monarchia ma swoje zalety - ale czy chcemy wygodne, ale mało aktywne państwo, czy republikańskie dyskusje na wszelki temat? ;) Można się (w granicach rozsądku) v-"pokłócić" na temat jakiegoś projektu, ucząc się dochodzić do kompromisu. A w Monarchii nudno - bo i tak cokolwiek nie powiesz, "król ma zawsze rację".

Co do Micry to wydaje mi się, iż są tam same angielskie państwa ?

Interland temu przeczy ;) poza tym "na pokładzie" mamy dwie nacje holenderskie, jedną prowadzoną przez Słoweńca (jednak anglojęzyczną), jedną austriacką i jedną norweską, swoją małą kolonię ma też mikronacja brazylijska; była jeszcze jedna niemiecka i jedna hiszpańska. Swoją drogą Niemcy mają swoją własną mapę, na której ziemie ma też parę mikronacji "mikrańskich".

Niemniej do interakcji z mikronacjami innych narodowości bardzo przydaje się angielski.
Pavel' Abramovic:
Prezydent Republiki Interlandu
informacja o multikontach
Pavel' Abramovic:
Administrator
 
Posty: 349
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 02:13
Lokalizacja: Novograd, Interland

Re: Co dalej?

Postprzez Cristian Flachbett » 23 wrz 2012, o 13:52

Dziękuję, jeszcze raz, za wypowiedzi w temacie. ;)

Przejdę od razu do sedna... Otóż Santania i Burgia była kiedyś monarchią (byłem zresztą królem państwa przez dość długi okres czasu). SiB potrzebowało jednak przemiany. Przemiany, która dała nam, do dziś istniejącą, republikę, oraz system prezydencki. Aktualnie państwo ma opiekuna, a nie prezydenta. Jak już wcześniej mówiłem, jestem nim ja. Chciałbym, aby Santania i Burgia pozostała w takiej formule, i w takim systemie rządzenia, ustroju, w jakim jest obecnie.

Pawle, oczywiście, że chcemy małe, ale aktywne państwo. Monarchia nie jest dobrym rozwiązaniem. Ja, jako współzałożyciel kraju, przekonałem się o tym i doświadczyłem tego na własnej skórze. To prawda, że w czasach Zjednoczonego Królestwa Santanii i Burgii byliśmy dobrze zapowiadającym się tygrysem mikroświata, jednakże to było spowodowane moimi znajomymi, których zapraszałem, a oni szybko przychodzili, i tak samo szybko odchodzili, a wręcz uciekali. "Ściągałem" tłumy w wakacje, a od pierwszego września zaczął się kryzys, który stopniowo narastał, i narastał...

Bardzo się cieszę, że pan Mikołaj chce zostać Burgiem. ;) Gorąco zachęcam. Sam też pochodzę z Burgii. ;) Myślę, że nie popełnimy tego samego błędu, co II RP. Podjąłem już decyzję - pozostajemy na forum Wspólnoty. ;)

Jeśli zaś chodzi o Micrę. Bez żadnych przeszkód zgadzam się, byśmy mieli tam swoje terytorium/a.
Proponuję osobiście Alphaville.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron