WYDANIE NR 13

Czy kiedykolwiek mikroświat będzie wolny od spambotów?

Ankieta wygasła 15 sty 2013, o 21:11

Tak
2
40%
Nie
3
60%
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 5

WYDANIE NR 13

Postprzez Cristian Flachbett » 8 sty 2013, o 21:11

WYDANIE NR 13



SPRINT SiB






KRAJ: "AFERA KOMISYJNA" UCICHŁA!



Wszystko zaczęło się 2 stycznia, wieczorem. Wtedy to prezydent Napoleon Talleyrand powołał Komisję Konsularną.

Na konsulów nominował trzy osoby. Siebie jako konsula ds. wewnętrznych i finansów. Nikolai Petrovicia, który zajmie się sprawami zagranicznymi kraju i sądownictwem. Resztą - tzn. kulturą, sportem, sztuką itd. zajmie się Michal Luka Russelović.

Spór pomiędzy najważniejszymi osobami w państwie trwał właśnie o to. Cristian Flachbett, były lider Naszej Szansy, poczuł się mocno urażony nie nominowaniem go do owej komisji.

Wiadomo, że Flachbett jest tu nieprzydatny, mimo, iż to założyciel państwa...


- skomentował natychmiastowo.

Komisja Konsularna składa się z osób aktywnych, o nieposzlakowanej opinii.
Pan Russelovic nie udzielał się w ogóle poza granicami naszego państwa, a więc mało kto wie o jego pozytywnych lub negatywnych działaniach, co daje mu neutralne położenie względem innych państw zagranicznych.
Pan Petrović jest stosunkowo młody jeżeli chodzi o kontakty zagraniczne więc podobnie jak Jego poprzednik posiada podobne położenie.


- odpowiedział prezydent.

Ale to jeszcze nie koniec dyskusji (aby nie powiedzieć: kłótni).

Okazało się, że Napoleon Talleyrand, M. L. Russelović i Nikolai Petrović tworzą razem koalicję - Triumwirat.

Następstwem powołania Triumwiratu jest Komisja Konsularna, która sprawuje władzę na RSiB.


- tłumaczył włodarz państwa.

Hmm... Nagle teraz dowiadujemy się, my - opinia publiczna, o jakimś tajnym sojuszu trzech polityków, którym woda sodowa uderzyła do głowy i robią z tego powodu specjalne komisje, dla siebie?


- zaczął pytać założyciel państwa.

Zagroził też odejściem z Republiki. Wszyscy politycy uznali to jako swoisty szantaż.

Ostatecznie - zakończyło się na wyjaśnianiu, jaki to Flachbett jest dla kraju ważny i potrzebny.

Afera komisyjna zakończona, ale nie happy endem. Przynajmniej nie dla "Krycha" (jak to mawiała i mawia Aramintha Gillia). :)



KRAJ: PROPOZYCJA PETROVICIA DO BRYTANII!



Kto by się spodziewał? A jednak! Sabaton z piosenką 40:1 będzie reprezentował Republikę Santanii i Burgii na tegorocznym Our Sound Cardiff 2013.

Utwór zwyciężył miażdżąco - z 60%. Za nim uplasowały się równo : Film "Kaliber 44" oraz Vierka Serduchka "Dancing Lusha Tumbai".

Propozycja Nikolaia Petrovicia pojedzie jako pierwsza w imieniu państwa na muzyczną imprezę.
Prezentujemy Państwu zwycięzcę "Nutki dla Santanii i Burgii" - krajowych preselekcji:

http://www.youtube.com/watch?v=epeQwq-aYV0




KRAJ: BOT'S ATTACK!



Nie wiem dlaczego tytuł artykułu jest po angielsku... Taki kaprys... :D



Spamboty zaatakowały nas. Jest już ich czterech. Walczył z nimi dziś Pavel Abramović, mając niezwyciężoną moc administratora. Jeden wróg ostał się na polu walki.

Miejmy nadzieję, że i on zginie!

Takie forum, jak Wspólnota Mikronacje, teoretycznie nie powinno mieć problemów, jednak te zdarzają się wszędzie wszystkim.

Spamboty są nieczystymi zjawami, które przychodzą reklamować jakiekolwiek strony. Czasem są to przedziwne adresy.

Zazwyczaj piszą w języku angielskim, ale nasz tytuł artykułu kompletnie do tego nie nawiązuję. ;)

Mamy świętować zwycięstwo, panie Pavle? Połóżmy miecz na sercu nieprzyjaciół!


Nastrój tekstu jest spowodowany słuchaniem piosenki "40:1" Sabatona - zwycięskiego utworu, który pojedzie do Brytanii.

Piosenka - świetna!




ŚWIAT: ŚWIĘTO W APACZOWIE!



O 20:00 10 stycznia br. wszystko się zacznie! To wtedy będziemy mogli popisać na czacie, pośmiać się i podyskutować, ale przede wszystkim - świętować.

Nadchodzi II rocznica istnienia Apaczowa. Dziś to zupełnie inne państwo niż kiedyś. Obecnie kraj nosi pełną nazwę Neokontynentalnej Unii Plemion Indiańskich Apaczowa (NUPIA).

Państwo założył wódz Apache Uga - Naki. W skład wchodzą prowincje: Hika-Haka i Islamska Federacja, twór Abdullaha Aykma. Swą popularność w SiB zdobył dzięki atakowi na National czy pisowni postów z małych liter.

Nie zniechęcamy do udziału w imprezie! Wręcz przeciwnie - serdecznie zapraszamy!




KRAJ: ZMIENIAMY KULTURĘ!



Połowa obywateli chce, aby hiszpańska Santania zamieniła się w państwo podobne do Bośni, skandynawska Burgia w Chorwację, natomiast bałkańska Szelenya w Serbię.

25 % jest za pozostaniem przy aktualnej sytuacji kulturowej. Drugie tyle opowiada się za układem: Santania (Serbia), Burgia (Bułgaria), Szelenya (Albania).

Zobaczymy, jak zakończy się referendum.

Zanosi się na to, że staniemy się Bałkanami! ;)




KRAJ: WALKA POLITYKÓW W GŁOSOWANIACH!



Najbardziej oddanym obywatelem roku 2012 ogłasza się: pana Cristian Flachbetta, a także pana Nikolaia Petrovića.
Najaktywniejszym obywatelem roku 2012 ogłasza się: pana Cristiana Flachbetta.
Za przykład obywatela i za najbardziej zasłużoną osobę w roku 2012 uznano: pana Pavla Abramovica.



- poinformował prezydent Napoleon Talleyrand, który wcześniej ogłosił trzy plebiscyty.

10 000 zostanie przelane na konto zwycięzcy. Oczywiście w chwili, kiedy będziemy mieć system bankowy... :)

Oby nie zapomniano o plebiscytach! ;)





KONIEC



Dziękujemy za lekturę i do przeczytania!
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: WYDANIE NR 13

Postprzez Nikolai Petrović » 8 sty 2013, o 21:46

Sabaton to nie była moja propozycja tylko Napoleona ;)
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: WYDANIE NR 13

Postprzez Cristian Flachbett » 8 sty 2013, o 22:18

Serdecznie przepraszam obu panów. ;) Nastąpił fatalny błąd - nie wiem zresztą, dlaczego tak się stało. Jeszcze raz - przepraszam.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: WYDANIE NR 13

Postprzez Nikolai Petrović » 8 sty 2013, o 22:32

Swoją drogą powinniśmy coś ustalić. Cristian sprawę z Our Sound doprowadzisz do końca ? Czy ja jako osoba od spraw zagranicznych mam przejąc tę rolę ?
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: WYDANIE NR 13

Postprzez Abdullah Aykm » 8 sty 2013, o 22:41

Chce powiedzieć ze każde państwo w państwie(RP\ETC) w tym przypadku np sib jest tworem założyciela wiec nie wiem czemu w gazecie pojawił się opis twór jeśli wspólnota jest tworem i np zskhiw
Szejk Mufiti Abdullah Aykm
Imam Islamski
Abdullah Aykm
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 14:51

Re: WYDANIE NR 13

Postprzez Cristian Flachbett » 9 sty 2013, o 09:10

Nikolai Petrović napisał(a):Swoją drogą powinniśmy coś ustalić. Cristian sprawę z Our Sound doprowadzisz do końca ? Czy ja jako osoba od spraw zagranicznych mam przejąc tę rolę ?




Proszę tylko o zgłoszenie nas w oficjalnym formularzu. ;)



Chce powiedzieć ze każde państwo w państwie(RP\ETC) w tym przypadku np sib jest tworem założyciela wiec nie wiem czemu w gazecie pojawił się opis twór jeśli wspólnota jest tworem i np zskhiw



Szczerze? Nie rozumiem Pana. Jeszcze raz, spokojnie, z interpunkcją, bez błędów i jasno... ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: WYDANIE NR 13

Postprzez Abdullah Aykm » 9 sty 2013, o 15:19

W skład wchodzą prowincje: Hika-Haka i Islamska Federacja, twór Abdullaha Aykma


wspólnota tez jest tworem Pavla tal samo jak IF moim
Szejk Mufiti Abdullah Aykm
Imam Islamski
Abdullah Aykm
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 14:51

Re: WYDANIE NR 13

Postprzez Nikolai Petrović » 9 sty 2013, o 17:35

Cristian Flachbett napisał(a):
Nikolai Petrović napisał(a):Swoją drogą powinniśmy coś ustalić. Cristian sprawę z Our Sound doprowadzisz do końca ? Czy ja jako osoba od spraw zagranicznych mam przejąc tę rolę ?


Proszę tylko o zgłoszenie nas w oficjalnym formularzu. ;)


Jak brzmi ten formularz i gdzie mam go wysłać ?
Nikolai Petrović
 
Posty: 224
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: WYDANIE NR 13

Postprzez Cristian Flachbett » 9 sty 2013, o 18:10

Abdullah Aykm napisał(a):
W skład wchodzą prowincje: Hika-Haka i Islamska Federacja, twór Abdullaha Aykma


wspólnota tez jest tworem Pavla tal samo jak IF moim



Tak. Po prostu chciałem zaznaczyć, że IF założył Pan, przez co użyłem słowa: twór. Coś w tym złego?



Jak brzmi ten formularz i gdzie mam go wysłać ?



Proszę przeczytać regulamin na Forum Mikronacje, w zakładce Kultura. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06


Powrót do Sprint SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron