WYDANIE NR 12

Jaka będzie propozycja Santanii i Burgii na tegoroczne Our Sond?

Ankieta wygasła 6 sty 2013, o 22:05

wspaniała piosenka z bardzo dobrym wykonawcą jej
2
50%
nie mam zdania
1
25%
słaba propozycja, którą każdy pokona
1
25%
 
Liczba głosów : 4

WYDANIE NR 12

Postprzez Cristian Flachbett » 30 gru 2012, o 22:05

WYDANIE NR 12SPRINT SiBKRAJ: PADŁY OSTRE, ALE PRAWDZIWE SŁOWA...Prezydent Napoleon Talleyrand rozpoczął dyskusję nt. dalszych losów i obecnej sytuacji Wspólnoty Mikronacje.

Petrović i Kovacs zostali "zgaszeni" przez Flachbetta:


Panowie myślicie, że zrobią coś w trzy minuty? Poszukają, zaproszą i te państwa przyjdą? To żart.
Brytania i Francja "nie wejdą w to". To są za duże kraje. Dla nich Wspólnota to taka ostoja małych, upadających państewek (choć w rzeczywistości tak nie jest).

Nie wiem dlaczego pomaganie Wspólnocie i ulepszanie jej zależy od liczby członków! To bzdura i nieprawda! Zróbmy "wspólnotowy" Parlament - będzie lepiej.- nawoływał.


Jednakże okazuje się, że jeden ze zgaszonych polityków, jeszcze płonął.


To się mija z ideą tego projektu... Zresztą nic robione na wzór EU nie może być dobre :/


- mówił Petrović.


(...) uważam, co zresztą niedawno przedstawiłem na forum, że WM powinno dążyć do integracji, ale zachowując jednocześnie potrzebne podziały. Mi się podoba pomysł wspólnego parlamentu, ale decydującego o wspólnocie, a nie o państwach w niej zrzeszonych. Poza tym, państwa Wspólnoty powinny nawzajem się uznawać i robić między sobą projekty międzynarodowe, jak np. liga piłkarska. Jeśli WM pozostanie w aktualnej formie, a SiB będzie nadal trzymać poziom to WM nie jest nam potrzebne. Bolesna prawda.


- tłumaczył M. L. Russelović.


Prezydent Talleyrand po dużej ilości słów swych kolegów wygłosił, można powiedzieć, przemówienie, w którym prezentował to, co zrobić należy jeśli chodzi o Wspólnotę:


1. Rozpocząć proces łączenia mikroświata, czyli zmniejszania liczby mikronacji.
2. Zwiększyć liczbę reklam na wszystkich forach historycznych, politycznych i zajmujących się tematyką mikronacyjną.
3. Zwiększyć liczbę projektów międzynarodowych typu Our Sond, EXPO, Mistrzostwa Pollinu w piłkę nożną.
4. Stworzyć międzynarodową zrzutkę pieniędzy na reklamę do ogólnopolskiego medium.
Jeżeli państwa zaczną ze sobą współpracować w tych dziedzinach, to uważam, że kryzys na pewno się zakończy.
Co do tego 4. punktu, zdaję sobie sprawę, że to będzie trudne, ale może przynieść spore korzyści.


- wymieniał lider Nowej Prawicy.


Dużo propozycji, mało konkretów... Zobaczymy, co dalej dziać będzie się z WM...
KRAJ: NO TO GRAJMY!


PODANIE OD PETROVICIA, PRZYJMUJE RUSSELOVIĆ, DO FLACHBETTA, NA GŁÓWKĘ PRÓBUJE TALLEYRAND, ZAGRANIE DO FLACHBETTA, DO TALLEYRANDA, FLACHBETTA, KOVACSA, FLACHBETTA, TALLEYRANDA, PETROVIĆ - I GOOOLLA NIE MA!Tak można skomentować dyskusję o lidze piłkarskiej, w której grać miałyby dwa lub trzy państwa - Santania i Burgia, Siedmiogród oraz Interland.

Obywatele Zjednoczonego Królestwa Santanii i Burgii pamiętają doskonale ciekawe mecze i ostre starcia ekip w Socialistica Liga.

Cały kraj śledził ruchy piłkarzy, ale również sędziów i ... władz Republiki! Pamiętamy słynny mecz Rutzelburgu z Cayo Eros (drużyna z RLS), na którym to ówczesny król Cristian Flachbett skakał z radości, wylewając gorącą kawę na siebie i innych.

Tak... teraz można pomarzyć o trzymającym czarny napój z kokainą Napoleonie Talleyrandzie, wymachującym rękoma ze szczęścia...

Pomysł reaktywacji, a właściwie utworzenia, ligi na razie odleciał.

Powód:

teraz najważniejsza jest ustawa zasadnicza i traktaty międzynarodowe.LIGI NIE BĘDZIE? Zaraz, zaraz...


liga piłkarska - tak, ale nie teraz, później.- wyjaśniał prezydent Talleyrand. ;)
KRAJ/ŚWIAT: OUR SOND TUŻ, TUŻ...


Tak jest! Our Sond 2013 już wkrótce! Organizatorem Brytania, na czele z Cardiff. Tegoroczny konkurs może być dla nas wyjątkowym!

Pojawił się już regulamin i kalendarz imprezy.

Mamy jeszcze sporo czasu, ale Nikolai Petrović już pomyślał o tym, abyśmy RSiB rozsławili choćby dzięki bieżącemu Our Sond.

Za preselekcje odpowiedzialny jest były Minister Kultury i Sztuki w Santanii i Burgii oraz Victorii - Cristian Flachbett.

Podobno mają rozpocząć się wkrótce i być zatytułowane: "Nuta dla Santanii i Burgii". To informacja niepotwierdzona.

Mamy nadzieję, że w końcu zadebiutujemy w tak poważnym i znanym konkursie mikroświatowym.
Ciekawe tylko, z jaką piosenką...KRAJ: SIEDMIOGRÓD ZDOBYTY?


Oczywiście - w dobrym tego słowa znaczenia. Chodzi o komunikat 2 prezydenta Republiki Napoleona Talleyranda, w którym to napisał...zaświadczam, że Republika Santanii i Burgii uznaje państwowość oraz niepodległość Republiki Ludowej Siedmiogrodu.
Jedno zdanie, ale cieszy. Tym bardziej, że z RLS zżyci byliśmy bardzo. To socjaliści na czele z przywódcą Davidem Kovacsem uznali nas jako pierwsi.

Kovacs był również pierwszym gościem zagranicznym na ziemiach SiB. Przybył do nas z powodu "Wielkiego Rozdania Odznaczeń", którego organizatorem był król Cristian I.

Miejmy nadzieję, że nasze stosunki nie spotka temperatura poniżej zera.
ŚWIAT: WYBORCZE AL RAJN...Lista kandydatów do Madżlis al-Szury jest długa. Podzielona na kilka okręgów, z różnych stron Federacji. Startuje bardzo dużo partii politycznych, m.in.:

lewicowa HYD, która tryumfowała już w wyborach do Sejmu, na czele z Ranią ar Hasse

oraz

najsłabszy w poprzednich wyborach Blok Narodowy, na czele z Dżalalem bin Sezerem.

Gorączka osiągnęła maksimum, wkrótce wyniki!CYKL "Z ARCHIWALIÓW": PIERWSZY FELIETON ROBERTA DĄBSKIEGO-HANSA ...


W nowym cyklu "Z archiwaliów" będziemy publikować niektóre artykuły. Pochodzić będą z gazety "NEWS SiB" - niegdyś największej santańsko-burgijskiej gazety, dziś już nieistniejącej.


Witam wszystkich czytelników News SiB! Dzisiaj, a tak właściwie od dzisiaj Redakcja będzie publikować me felietony. Dzisiaj o... wszystkim i ocenię Republikę Victorii. W mojej "nowej" ojczyźnie - Trizondalu, trochę aktywność spada, ale nie jest źle. Ze Sclavinią jest tak słabo, że aż brak słów. Dla tych, co nie wiedzą o historii Sclavinii powim, że w listopadzie upadła, a przeniesiono ją do Sarmacji. Namiestnikiem Sclavinii jest Michał Stoyałowski, tylko, że nikt mu nie pomaga. Teraz czas na ocenę. Republika Victorii powstała nie dawno, bo w grudniu 2011 roku. Prezydentem jest Robert Śledziowski, który jest też obywatelem Trizondalu. Victoria to młody, ale rozbudowany kraj. Ma wiele ciekawych regionów, ma wiele ciekawych rzeczy, dzięki którym Victoria urzeka. Ale nie podoba mi się to, że jak Pan Sorve przygotuje jakiś projekt, to się nie podoba. Tak było z Konstytucją. Pan Gliven Sorve przygotował własny projekt Konstytucji, który się nie przyjął, bo nie wyglądał zbyt estetycznie, i jakieś pojawiły się "wąty" innych obywateli, ale jak pan Rudolf Schultz napisał projekt Konstytucji, to od razu wszyscy popierali, a jak było głosowanie w parlamencie Victorii, to tylko głosowano nad projektem R. Schultza. Szkoda, że tam nie docenia się wszystkich obywateli. Pozdrawiam serdecznie.

Robert DąbskiFragment "NEWSA nr 25" z gazety "NEWS SiB", z dnia 16.02.2012 r.

Odnosząc się do felietonu: ciekawe, czy teraz w Victorii docenia się wszystkich obywateli... ;)CYKL "POLITYKÓW MOWA" : "TALLEYRAND TO CHARYZMATYCZNY CZŁOWIEK", CZYLI WYWIAD Z NIKOLAI PETROVICIEM ...


Sprint SiB: Witamy serdecznie! Pierwszym gościem w cyklu "Polityków mowa" gościmy Nikolai Petrovicia.

Nikolai Petrović: Również witam.

SS: Dlaczego był Pan nieobecny? Opinia publiczna widziała pana w sobotę o 5:00, a w ten sam dzień o 5:30 już Pana nie było (to porównanie, przykład).

NP: Miałem dużo pracy w świecie realnym. Chciałem napisać na forum, że robię sobie przerwę, ale...zapomniałem. Przepraszam jeszcze raz za moje chamskie zachowanie.

SS: Jest pan członkiem RND. Czy widziałby Pan siebie jako lidera partii bądź kandydata Ruchu na prezydenta?

NP: Na razie liderem partii jest Pan Russellovic i niech tak zostanie. Nie będę zakładał przecież nowej partii tylko po to by być jej liderem, zresztą w której miałbym być sam.

Nie chce się pchać na tak wysokie stanowisko jakim jest posada prezydenta. Wiem, że jest to bardzo trudna praca i na dodatek za wszelkie nie powodzenia obarczany jest właśnie on.

SS: Co sądzi Pan o rozwiązaniu Naszej Szansy?

NP: Myślę, że to dobra decyzja Pana Flachbetta. Nie ma sensu by istniały jednoosobowe partie polityczne.

SS: Napoleon Talleyrand jest dobrym prezydentem? Jak ocenia Pan jego decyzje? Jego prezentacja o problemach mikroświata i Wspólnoty była prawdziwa ?

NP: Pan Talleyrand jest bardzo charyzmatycznym człowiekiem. Jego decyzje są bardzo rozsądne i czuje, że może wprowadzić RSiB w złoty wiek. Jego prezentacja była bardzo prawdziwa i szczera do bólu.

SS: Nieuznanie Konfederacji Miast Niepodległych - dobry krok?

NP: Jestem sceptycznie nastawiony do tego projektu. Wątpię by przyniósł on jakiekolwiek korzyści wspólnocie.

SS: Idea Zapalkova może ziścić się w najbliższym czasie? Możliwe jest połączenie w jedno państwo kilku mniejszych, w tym SiB?

NP: W jedno państwo raczej nie, ale na pewno będzie łatwiej przekonać przywódców do obecnego wyglądu WM.

SS: Postacie stworzone przez Pavla Abramovicia są potrzebne, mają sens, czy nie ?

NP: Według mnie tak, na jego miejscu zrobiłbym to samo. Załóżmy, że mieszkam w państwie o klimacie Bałkańskim i chce jeszcze mieszkać w kraju o klimacie Kubańskim. Więc oczywiste jest to, że postać tworzymy pod klimat panujący w danej mikronacji.

SS: Jak widziałby Pan idealną Republikę Santanii i Burgii?

NP: Jak bym widział ? Tak jak teraz wygląda Księstwo Sarmacji. Wielu aktywnych mieszkańców, ładne forum i strona, bardzo dobra reputacja...czego chcieć więcej ?

SS: Dziękuję za wywiad.

NP: Również dziękuję.


W kolejnym wydaniu w cyklu "Polityków mowa" wywiad z Cristianem Flachbettem. Zapraszamy do lektury owej ciekawej rozmowy!
KONIEC

Szczęśliwego Nowego Roku 2013 i udanego Sylwestra życzy Sprint SiB.
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: WYDANIE NR 12

Postprzez David Kovacs » 30 gru 2012, o 23:42

Zostałem zgaszony? Szybciej zgaszone zostało moje cygaro, suchym i Waszym nieotwartym umysłem Towarzyszu Flachbett. UE źle działa i starałem się przekonać, by Wspólnota działała na konkretnie innych zasadach niż UE.
Avatar użytkownika
David Kovacs
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 19:18

Re: WYDANIE NR 12

Postprzez M. L. Russellovic » 31 gru 2012, o 10:28

Zabijcie mnie jeśli się mylę, ale chyba piszę się Our Sound.

Poza tym ankieta dość dziwna. Oceniamy jaka będzie piosenka nie znając jej tytułu ani gustu muzycznego p. Flachbetta. Numer oczywiście trzyma poziom, ale z tym "zgaszeniem" to bym się wstrzymał.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47

Re: WYDANIE NR 12

Postprzez Nikolai Petrović » 31 gru 2012, o 11:37

Tak jak powiedziano numer dobry. Szkoda, że Pan Flachbett nie chce przenieść gazety na stronę. Można by było ją dodać na planetę.

David Kovacs napisał(a):Zostałem zgaszony? Szybciej zgaszone zostało moje cygaro, suchym i Waszym nieotwartym umysłem Towarzyszu Flachbett. UE źle działa i starałem się przekonać, by Wspólnota działała na konkretnie innych zasadach niż UE.


Hehehe no wiesz...nie którzy myślą, że EU to samo dobro ;) Dofinansowuje ośrodki lecznicze i naukowe, daje pieniądze na budowę dróg itd.
Panie redaktorze, proszę o nie wypisywanie takich rzeczy bo budzi to tylko niepotrzebną agresje.

A kiedy będzie można złożyć propozycje utworów ? Mam nadzieje, że odbędzie się to w formie demokratycznej :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Nikolai Petrović
 
Posty: 223
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 20:13

Re: WYDANIE NR 12

Postprzez David Kovacs » 31 gru 2012, o 12:18

W tym przypadku akurat się nie zdenerwowałem, ale poplułem monitor, a artykuł spowodował tylko to, że musiałem go później wytrzeć :)
Avatar użytkownika
David Kovacs
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 19:18

Re: WYDANIE NR 12

Postprzez Cristian Flachbett » 31 gru 2012, o 14:39

Tak, wiedziałem, że "zgaszenie" wywoła falę krytyki i oburzenia. Oczywiście, postaram się już nie pisać tak... tak dziwnie i kłamliwie.

Nieważne jest, czy pisze się Our Sond, czy Our Sound. :D

Panie Russelović, jeśli według Pana to dziwna ankieta, niech Pan nie głosuje, nie patrzy na nią lub jakimś sposobem zakryje ją czytając wydanie. ;)

Preselekcje santańsko-burgijskie do Our Sound odbędą się już wkrótce, w pełni demokratycznie. ;)
(-) Cristian Flachbett
______________________________
były prezydent Republiki Santanii i Burgii
jeden z jej twórców
poseł
polityk
Cristian Flachbett
 
Posty: 492
Dołączył(a): 24 sie 2012, o 12:06

Re: WYDANIE NR 12

Postprzez M. L. Russellovic » 31 gru 2012, o 16:29

Po prostu można było wybrać sensowniejszą ankietę.
Avatar użytkownika
M. L. Russellovic
 
Posty: 246
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 20:47


Powrót do Sprint SiB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron